Zajímavá fakta o letošních zimních olympijských hrách

Zimní olympijské hry 2018

I když se velká většina z nás raduje z teplého počasí, které skutečně milujeme, je třeba si zavzpomínat i na olympijské hry, které se letos konaly. Vždyť se jednalo o skutečně nevídanou podívanou, která by se jen tak neměla zatratit. Od olympijských her uběhla už nějaká ta doba, proto bychom si měli zavzpomínat na to, jak to tehdy bylo. Přinášíme vám několik zajímavých faktů, které se s letošními zimními olympijskými hrami pojí.

Naše výprava měla 85 členů

Letošní rok byl pro nás poměrně výjimečný. Na zimní olympijské hry se konkrétně vydalo 85 českých vrcholových sportovců, kteří chtěli světu ukázat, že i tak malá země, jako je Česká republika, se dokáže zapsat do historie sportovního světa. Zhruba třetinu naší sportovní výpravy tvořily hokejisté, také jsme jeli dobýt v hojném množství i disciplínu „snowboard“, kterou ovládly zejména ženy. Těch se na olympiádu vydalo rovnou pět.

Už je to dvacet let

Během letošních olympijských her jsme si také zavzpomínali na Nagano, od něhož uběhlo přesně 20 let. Přesně před dvaceti lety jsme se vydali hrát finále hokejového olympijského turnaje, kterému se později přezdívalo „Turnaj století“.

Ester Ledecká

Výjimečností letošních zimních olympijských her byla jednoznačně Ester Ledecká, která svými výkony všem vyrazila dech. Lidé si mysleli mnohé o tom, že bude soutěžit ve dvou disciplínách, nikdo si však nedokázal ani v tom nejbláznivějším snu představit, že by si z takových disciplín odnesla rovnou dvě zlaté medaile.

Nigérie na olympijských hrách

Letos tomu bylo vůbec poprvé, co se Nigérie prezentovala na zimní olympiádě. Zároveň to byl vůbec první národ, který zastupuje Afriku. Dalo by se říct, že nigerijské bobistky byly jakýmisi Kokosy na sněhu 2. Pánové z komediálního filmu by na ně byli jistě hrdí.

Další příspěvky