Zásady zdravého stravování. Co dodržovat?

Zásady zdravého stravování. Co dodržovat?

Hubnutí je proces. A během něj nesmíme zapomínat nejen na pořádnou dávku sportu, ale ani na správné stravování. Podle odborníků je strava osmdesát procent úspěchu, proto k tomu takto přistupujte. Osvojte si základy zdravého stravování a zjistěte, co je zapotřebí dodržovat, pokud se příští rok chcete chlubit opravdu majestátní postavou.  

Žádné cukry ani polotovary 

Mnoho lidí s hubnutím sekce zbytečně brzy. Důvod je prostý – začnou jim chybět cukry. Sladkosti, cukrovinky různých podob jsou zkrátka oblíbenou součástí našich jídelníčků, a pokud jich nemáme dostatek, často strádáme. Podobné je to s polotovary, které nám mnohdy zachraňují krk, co se týče obědů a večeří. Zkrátka a dobře si raději hodíme mraženou pizzu do trouby, která je během chvíle hotová, než abychom půl hodiny stáli u plotny.  

V obou případech ale mluvíme o něčem, co není pro štíhlou postavu zrovna dobré. Rafinovaný cukr raději nahraďte obyčejným jablkem, které navíc zasytí a doplní cukry v trochu jiné, zdravější podobě. 

Chce to více vody 

Nezapomínejte ani na dodržování pitného režimu. Voda je také základem úspěchu. Podle odborníků tvoří až šedesát procent našeho těla. To však neznamená, že se tato hladina v našem těle také drží. Spíše naopak – vlivem každodenního sportování, pohybu, pocení nebo pláče se z těla také hromada tekutiny vytrácí. Doplňujte tuto hladinku a přísun tekutin v žádném případě nepodceňujte.  

Doporučuje se samozřejmě čistá voda, ale tabu nejsou ani minerální vody bohaté na hořčík. 

Bez snídaně to nepůjde 

Mnozí lidé se dopouští jednoho velkého přešlapu, a sice nikdy, nikdy nesnídají. Jenže ne nadarmo se říká, že snídaně je základem dne. Proto ji umístěte do vašeho denního harmonogramu a opravdu ji nepodceňujte.  

Podle nutričních specialistů by měla být snídaně bohatá především na bílkoviny. V ideálním případě by měla obsahovat vajíčka (a je jedno, jestli z nich vykouzlíte volská oka nebo báječnou omeletu). Vejce totiž zasytí na dlouhé hodiny a jsou tedy ideálním startem vašeho dne. 

Další příspěvky