Změny ve stravování, které posílí vaše zdraví

Změny ve stravování, které posílí vaše zdraví

Ať už byste si zašli za nutričním specialistou nebo jenom za lékařem, kterého byste prosili o radu na to, jak posílit své neustále více chátrající zdraví, dostali byste jednu odpověď, a sice začněte u svého jídelníčku. Mezi námi se najde celá řada lidí, kteří nemají zrovna silné zdraví, na vině je však jídelníček, který není zrovna vyhovující. Většinou jsou jídelníčky plné cukru, smažených a tučných jídel, také jsou plné ne zrovna snadno stravitelných potravin. Proto si prozraďme několik změn ve stravování, které najednou povedou k vašemu zdravějšímu já.  

Nezdravých potravin ubírejte po troškách 

Mnozí lidé jsou na cukr či jiné nezdravé potraviny tak zvyklí, že si je nemohou vždycky odepřít. Ke zdravějšímu já se však musíte dopracovat malými krůčky ve svém stravování, proto i nezdravé potraviny začněte ubírat po malých částech. Pokud zmenšíte porce nezdravých potravin, zanedlouho se z vašeho jídelníčku vytratí úplně, aniž byste to čekali.  

Najděte si zdravější alternativy toho, co máte rádi 

Pokud milujete některé pokrmy, které však v sobě nesou celou spoustu kalorií, vyplatí se najít jejich zdravější alternativy. Takových zdravých alternativ byste určitě našli mnoho, vždyť se najdou zdravé alternativy dezertů nebo oblíbených lívanců, které si lidé dávají s chutí na snídani.  

Vsaďte na životabudiče 

Je však pravděpodobné, že když vypustíte ze svého jídelníčku cukry nebo bílé pečivo, které je sice synonymem prázdných kalorií, na druhou stranu na malou chvíli vlije do krev energii, je třeba životabudiče něčím nahradit. I když jste si mysleli, že zdravější alternativy životabudičů neexistují, je to přesně naopak. I zdravější alternativy životabudičů existují, jsou jimi třeba ovocné nebo zeleninové šťávy, také oblíbené smoothie nápoje.  

Jezte pravidelně 

Na správném stravování, které povede k vašemu zdravému já, je velice důležitá pravidelnost. Mějte minimálně tři jídla denně, naučte se pořádně snídat a ve zhruba stejných časových rozmezích si jednotlivá jídla během dne dopřávejte. 

Další příspěvky