Zvláštnosti a zajímavosti ze sportovního světa

zajímavosti ze sportovního světa

V současné době je sport velice populární. Vykonáváme ho dnes a denně, a to především z toho důvodu, že si potřebujeme vyčistit mysl a vyprázdnit hlavu. Mnozí lidé sportují proto, aby se cítili dobře, lépe a zdravěji, jiní zase touží zhubnout. Pokud vám sport přirostl k srdci natolik, že bez něj nemůžete na světě existovat, doporučujeme si o ně zjistit něco víc. A abyste nemuseli pátrat na internetu, přinášíme vám několik zvláštností a zajímavostí, které ze světa sportu pochází.

O sportu ví každý alespoň něco. Mnozí lidé by možná nevyjmenovali závratné událost českého sportu, ale vyjmenovali by například sportovkyně a sportovce, kteří jsou jedineční díky svým výkonům, jimiž se zapsali do historie.

Abyste však byli chytřejší a abyste mohli machrovat o sportu u piva, přinášíme vám několik zajímavostí a zvláštností.

Zvláštnosti a zajímavosti ze sportovního světa:

  • Věděli jste, že sport se hraje i na Měsíci? Tedy jen jeden sport. Tím jediným sportem, který se zahrál na Měsíci, byl golf, který se odehrál roku 1971.
  • Pokud milujete baseball, tým New York Yankees vám nemusíme představovat. Jedná se o tým, který se zapsal do americké sportovní historie, kdy získal dohromady 26 titulů Světové série baseballu. To se doposud nepodařilo žádnému jinému týmu.
  • Gold se hraje napříč zeměmi. To potvrzuje ostatně i fakt, že v současné době se buduje velice zajímavé golfové hřiště, které se rozprostírá přes tři státy. Jedná se o hřiště rozprostírající se na území Thajska, Laosu a Kambodži, kdy v každé zemi bude devět jamek. Hráči tak během jednoho sportu mohou procestovat tři země, které jsou tímto golfovým hřištěm unikátní.
  • Olympijské hry jsou světovou senzací, o níž se neví, kdy přesně začaly. Co se však ví, je to, kolik medailí se zhruba rozdá na každých olympijských hrách. Jedná se konkrétně o 1800 medailí, které se rozdají během her.

Další příspěvky