Co je to cvičení Nia?

cvičení nia

Pokud milujete sport, rozhodně vykonáváte nejednu sportovní aktivitu. Není se samozřejmě čemu divit – dnes se dá vykonávat řada sportovních aktivit, které se zaměřují na různé oblasti našeho těla. Pakliže však nejste milovníkem sportu, pak většinou cvičíte právě kvůli tomu, že chcete zhubnout. K tomu by vám rozhodně mohlo pomoct i fitness jako takové, ale není třeba ho vykonávat v těch podobách, v nichž fitness znáte. Jde to i jinak!

Fitness je cvičení, ve kterém se neustále mění nové trendy. Neustále se přinášejí nějaké novinky, které touží nadchnout své příznivce. A to se poměrně daří. Hlavně se to podařilo tehdy, kdy přišlo do kurzu takzvané Country Fitness, dále třeba Welldance nebo další podobné trendy. Největší zájem se však vyvolal tehdy, kdy se objevilo takzvané cvičení Nia.

Co je to cvičení Nia? Má toto cvičení budoucnost?

Nia je cvičení, které se označuje za revoluci ve světě fitness. Není to vůbec klasické fitness. Provádí se na boso a rozhodně se neskáče dle pokynů trenéra. Nia dává svým lidem svobodu a volnost, kterou nedává jen tak nějaký sport. Při tomto sportu se totiž jen velice spontánně vyjadřují emoce. Je to hlavně o přirozeném pohybu, který je pro nás velice příjemný. Člověk by se i divil, jaké zázraky toto cvičení s ním udělá.

Kde se cvičení Nia vzalo?

Jedná se o druh fitness, který vymysleli Američané, a to Debbie Rosasová a její partner Carlos. Nejdříve se v tomto cvičení snažili o nejrůznější prvky různých zdrojů, ale to byla hloupost. Rozhodli se tedy udělat z tohoto cvičení co nejpestřejší a variabilní cvičení. Právě tak totiž budou lidé vnímat a poslouchat své tělo. Cvičení a pocit toho, že jsme fit, není jenom o dělání stále stejných cviků, které známe od přátel. Je to hlavně o tom, abychom dokázali cvičení procítit – pouze tak učiníme naše tělo zdravé.

Další příspěvky