Pět nejefektivnějších cviků na zadeček

Pět nejefektivnějších cviků na zadeček

Většinou ženy touží po krásné, vysněné postavě, která by se mohla rovnat postavám modelek. Jenže málokterá žena takovou postavu jednoho dne bude mít. Málokterá žena je totiž ochotná upravit si jídelníček a chodit pravidelně cvičit. Jestli vám však dělá problém jenom zadeček, ale jinak jste se svou postavou poměrně spokojeni, možná byste měli začít cvičit těchto pět cviků, které vám zadeček skutečně vypilují.

Bohužel i zde je nutné říct, že každé cvičení je efektivnější, pokud k tomu dobře a správně jíte. Jestli tedy budete správně, vyváženě a zdravě jíst, lehce se tak dotknete vysněné postavy v relativně krátkém čase.

1) Dřepy

Tím nejefektivnějším cvikem na zadeček jsou klasické dřepy. Dřepy vám zadek pořádek vycvičí a zpevní. Je ale třeba dělat tento cvik správně, a sice je nutné, abyste měli vyrovnaná záda, nesmíte se hrbit. Při cviku pak jděte, co nejníže to jde – ať je efektivita zaručená. Tento cvik si pak můžete trochu stěžit, a sice tak, že si třeba do rukou vezmete nějakou zátěž (třeba v podobě činky).

2) Bulhraské dřepy

Trochu náročnější podobou dřepů jsou ty bulhraské. Jedná se o dřepy, kdy jednu nohu máte opřenou o židli. Dřepujete tedy jenom na jedné noze. Je to spíše pro ty pokročilé, protože začátečník těchto dřepů mnoho neudělá. Jsou však trochu efektivnější.

3) Kolo

Šlapání na kole jistě znáte. Tímto cvikem posilujete nejen stehna a bříško, ale taky hubnete na zadečku, protože s ním neustále pohybujete.

4) Zvedání zadečku

Tento cvik spočívá v tom, že si lehnete na zem, zadeček odlepíte od země a jenom s ním kmitáte nahoru a dolů. Nedotýkáte se země a zkoušíte vydržet co nejdéle to jde. Pro začátek můžete opakovat cvik třeba třicetkrát po třech opakováních.

5) běh

Sice to není cvik, ale je nutné ho zmínit. Při běhu váš zadeček nejen hubne, ale taky ho zpevňujete. Tímto sportem tak pro svůj zadeček uděláte, co nejvíc můžete. Když se vám nebude chtít běžet, pak vyzkoušejte výše zmiňované cviky.

Další příspěvky