6 důvodů, proč si pořídit veslovací trenažér 

6 důvodů, proč si pořídit veslovací trenažér

Vydat se veslovat do přírody je pecka. Co si ale budeme povídat – dostaneme se k tomu maximálně několikrát za rok. Veslovací trenažér je skvělý způsob, jak si doma užít fitness program zaměřený na jádro. Proč do toho jít? 

Posílíte celé tělo 

Při pořízení veslovacího trenažéru se vám podaří cílit na naprostou většinu svalů ve vašem těle. Více než 80 procent svalů bude zapojeno, a to pořádně aktivně. Posílíte nohy, záda, jádro i paže. Váš kardiovaskulární systém vám poděkuje. Přístroj kombinuje budování síly i kardio.  

Žádná ulejvárna 

Když chodíme na pravidelná cvičení, občas máme tendenci si je trochu upravit k obrazu svému. Uléváme se, aniž by si toho instruktor jakkoli všimnul. Ubírat si na zátěži ale není zrovna ten nejlepší návyk. Veslovací trenažér vám nic neodpustí. Musíte makat po celou dobu, v opačném případě se stroj ani nehne.  

Čtvrt hodinky a je hotovo 

Jak dlouho asi vydržíte maximální záběr? Doporučuje se na začátek nic nepřehánět a dát si čtvrt hodinku intenzivního tréninku. Spalujete tuky, dáváte si pořádně do těla. Čtvrt hodiny na téměř plné intenzitě cvičení můžete prokládat tabatou. Tento způsob tréninku znamená 25 vteřin stoprocentního výkonu a následně 15 vteřin klidu. Opět čtvrt hodiny v kuse.  

Psychika zaplesá 

Když pravidelně cvičíte, cítíte se sami se sebou spokojení. Kromě toho, že se vám podaří zformovat postavu, bude na výsosti také vaše psychické zdraví. Sebedisciplína, odhodlání, dobré výsledky. Budete ze sebe mít radost.  

Minimální riziko zranění 

Když se dáváte na fotbal, je třeba počítat s tím, že vás může někdo jiný pěkně sejmout. To se vám v případě veslovacího trenažéru a veslování obecně rozhodně nestane. Běžci často trpí na bolesti kotníků a kolen. Veslování je ideální forma posílení celého těla, u které nehrozí zranění.  

Narovnat, prosím 

Veslovat musíte vždy ve vzpřímené poloze. Tažení je totiž nutno provádět pouze s rovnými zády. Techniku si odnesete i pro běžný život a chůzi, konečně budete chodit naprosto vzpřímení, s bradou nahoře a sebevědomím, jak má být.  

Veslovací trenažér je zdroj hodnotného cvičení. 

Další příspěvky