Olivový olej ničí záněty a prodlužuje život. Kam jej přirozeně přidávat? 

Olivový olej ničí záněty a prodlužuje život. Kam jej přirozeně přidávat?

Lidé ve Středomoří se dožívají nejvyššího věku v Evropě. Studie prokazují, že kromě životního stylu má na dlouhověkost vliv také strava. Především pak olivový olej, kterého si všichni dopřávají skutečně hodně. Jak jej propašovat i do našeho jídelníčku? 

Prevence rakoviny i snížení zánětů v těle 

Olivový olej se v našem organismu zasahuje o mnohé. Jelikož obsahuje vysoké množství omega-3 mastných kyselin, kyselinu olejovou a další přínosné látky, stará se přímo o snížení zánětlivých procesů v našem organismu. Vědci dokonce zjistili, že má přímé spojení s prevencí rakoviny. Extra panenský olivový olej je tak výbornou alternativou pro tuky používané během vaření.  

Vitamíny a antioxidanty 

Pokud se budeme bavit o panenském oleji, máme jistotu, že se nám dostane to nejlepší, co si pro sebe můžeme přát. Kromě mastných kyselin obsahuje i vitamíny E a K a vysoký obsah antioxidantů. Právě tyto látky se považují za důležité. Dokáží bojovat s volnými radikály a snižovat tak riziko vzniku některé z vážných nemocí. Antioxidanty se také starají o to, abychom stárli pomaleji. Zánětlivé procesy v těle tak nebudou mít šanci.  

Jak jej dostat do běžného jídelníčku?  

Zkuste si střihnout středomořskou snídani. Opečte si bagetu na pánvi, následně ji pokapejte olivovým olejem a pomažte rajčetem. Toť vše. Věříme, že vám bude chutnat.  

Olivovým olejem nahraďte tuky, které běžně ve své kuchyni používáte. Samozřejmě pod bramborové placky se stále bude nejvíce hodit sádlo. Ale u mnoha ostatních pokrmů teplé i studené kuchyně se snadno nahradí původní tuk zdravější variantou v podobě olivového oleje.  

Vyzkoušejte také domácí recepty. Například na jaře si natrhejte medvědí česnek a vytvořte si z něj pesto. Lahodná pomazánka na pečivo, ve které je pouze medvědí česnek, sůl a olivový olej, se stane oblíbenou součástí vašeho dne.  

Další příspěvky