Bezpečnostní prvky, které musí splňovat workoutové hřiště

Bezpečnostní prvky, které musí splňovat workoutové hřiště

Workoutové hřiště se stávají senzací posledních let. Každý oceňuje jejich zdravotní i sociální přínos. Konečně je možné se dát do formy i bez placené posilovny. Na čerstvém vzduchu, kteroukoliv denní dobu. Jaké bezpečnostní prvky musí workoutová hřiště mít?   

Zdarma a kdykoliv 

Workoutová hřiště jsou dostupná zdarma pro všechny, kdo mají zájem se lépe starat o své tělo. Pravidelná návštěva a chvíle cvičení každý den dovolují našemu tělu, aby se protáhlo a načerpalo energii ze zdravého pohybu. Workoutová hřiště se stávají součástí městského mobiliáře a často se vyskytují také v bezprostřední blízkosti parků nebo dětských hřišť. Požadavky na bezpečnost přitom musí být bezpodmínečně splněny.  

Vysoký standard kvality

Potřebná certifikace je základem pro každý prvek z městského mobiliáře. Venkovní posilovna není výjimkou. Certifikace ISO 9001 pro venkovní tělocvičny a workoutová hřiště je základ bezpečnosti. Vždyť hřiště je vystaveno velmi silným vlivům přírody. V zimě se materiál namáhá mrazem, v létě zase vysokými teplotami. Proto je nutné, aby hřiště splňovalo náročné požadavky na bezpečný provoz.  

Nejen bezpečnost 

Kromě bezpečného provozu se také hodí vědět, zda je hřiště vyrobeno dle zákonitostí a vysokých požadavků na environmentální politiku v naší společnosti. Volbou vhodných materiálů a výrobních postupů se minimalizují dopady na životní prostředí a chrání se okolní prostředí. Zde se hodí ohlídat, zda hřiště splňuje také požadavky pro udělení jedné z certifikací, které potvrzují ekologický přístup k materiálům a výrobě. Tou je například certifikace ISO 14001. 

Víte, jak lze workoutové hřiště financovat? Jednou z možností je využít také některý z dotačních programů, které jsou pro tyto prvky vypisovány. Dotační tituly jsou vyhlašovány různými orgány i ministerstvy. V těchto případech pak ušetříte vlastní finanční prostředky a zároveň dopřejete svým občanům možnost hýbat se na čerstvém vzduchu. 

Další příspěvky