Co nám jen bere energii?

Co nám jen bere energii?

Cítíte se stále bez energie a unavení? Problémem nemusí být aktuální počasí, problémem můžou být zcela jiné věci, které z vás energii zkrátka naprosto vysávají. Takovým věcem se říká energetičtí upíři a setkat se s nimi může naprosto každý. Je však třeba je rozeznat a dostat je z našeho života co nejdříve pryč.  

Že jste se ještě nesetkali s pojmem “energetický upír”? Toto označení nebo tento pojem se dnes skloňuje velice často. Jedná se většinou o člověka nebo o věc, která z vás naprosto vysává energii. Proto se právě cítíte unavenější než obvykle.  

Každý člověk si musí uvědomit, že není oběť, že není jen odpadkový koš, který by musel být vysáván. Je proto třeba včas energetické upíry najít, rozpoznat a smazat je ze života.  

Podceňujeme řeč svého těla 

Bohužel největším upírem jsme my sami sobě. Často totiž podceňujeme to, co nám tělo říká, a jedeme na sto deset procent, i když tělo může vydat ze sebe maximálně dvacet procent. Tím pádem se dostáváme do stavu únavy, opakovaně nás něco bolí a bolest neodchází.  

Je třeba, abychom poslouchali své tělo. Pokud chce tělo odpočívat, měli bychom mu odpočinek dopřát. Není to stroj, nemůže jet neustále. Pokud tělo nebudeme poslouchat, rázem budeme unavení a nebudeme moct ze sebe vydat ani hlásku.  

Špatná strava je energetický upír také 

Dalším energetickým upírem je jednoznačně naše strava. Zejména špatné stravování, tedy stravování ve fastfoodech je naším největším nepřítelem. Pokrmy z rychlých občerstvení v sobě neobsahují vůbec nic dobrého, naše tělo je poté jen unavené, jelikož dostalo jenom prázdné kalorie, které ho zatížily, než živiny, jež by ho nabudily.  

Dehydratace 

Dalším energetickým upírem je bezesporu dehydratace. Pokud nedodáme tělu vodu, bude se cítit jako ryba na souši. A to není příjemný pocit.  

Další příspěvky