Jak vybrat kvalitní pohorky

Jak vybrat kvalitní pohorky

Myslíte to s turistikou opravdu vážně? Jezdíte na výlety během celého roku? Jsou vaše jednotlivé túry delší? Pokud to tak opravdu je, doporučujeme si pořídit kvalitní obuv. Podle všech vášnivých turistů je právě kvalitní obutí základem úspěšné túry, kterou hravě zdoláte. Boty jsou vaše opora, je to zároveň něco, na co se můžete stoprocentně spolehnout. Jestliže jste však v tomto sportu noví, možná si nejste jistí tím, jaké kvalitní boty na nohy koupit. Ideální jsou pohorky, které si kupte v dostatečné kvalitě.  

Pokud se vydáte na lov pohorek, pravděpodobně vás překvapí množství pohorek, jež se nabízí na trhu. Některé pohorky jsou levnější, jiné dražší, ale cena v tomto případě nerozhoduje. Rozhoduje hlavně materiál.  

Vybírejte pohorky podle materiálu 

Pohorky se samozřejmě mohou vybírat různými způsoby. Ale většina lidí se shoduje na tom, že se pohorky vybírají podle materiálu. Dnes se setkáte s pohorkami celokoženými, které mají celý svršek tvořený pouze kůží. Pokud chcete investovat do celokožených bot, doporučujeme vybírat takové obutí, které má co nejméně švů, tudíž kde je co nejmenší pravděpodobnost, že dojde k roztrhání.  

Celokožené obutí je nesmírně mechanicky odolné obutí, které vám může při správném zacházení s botou vydržet dlouhá léta. Koupíte je však za vyšší cenu, což se ale dalo čekat.  

Potom existují pohorky s kombinací kůže a textilu, které jsou levnější a taky trochu lehčí. Jejich hlavní výhodou je lepší prodyšnost. Na druhou stranu toho mechanicky nevydrží tolik, jejich životnost je tedy trochu kratší než u kožených pohorek.  

Vybírat si můžete pohorky také podle tuhosti mezipodešve 

Kromě materiálu hraje také roli mezipodešve. I na tu pamatujte při výběru pohorek. Mezipodešve se dělí do několika kategorií. Například kategorie A zahrnuje v podstatně vycházkovou obuv, která má velice měkké podešví. Poté byste našli kategorii C, což jsou boty tužší a techničtější. 

Další příspěvky