Čtyři potraviny, které pomáhají při spalování tuků

Čtyři potraviny, které pomáhají při spalování tuků

Chcete zhubnout? Pak je třeba začít u vašeho jídelníčku. Nejeden odborník tvrdí, že jídelníček, který je pestrý, zdravý a vyvážený, je osmdesát procent úspěchu. Samozřejmě k tomu se musí dodržovat i pitný režim a nesmí se zapomínat na pravidelný pohyb, bez kterého to ostatně taky nejde. Pokud chcete zhubnout, pojďme si říct, jaké potraviny nesmí v jídelníčku chybět, jelikož by mohly pomoct se spalováním tuků.  

Aby bylo hubnutí efektivní, musí být metabolismus opravdu pořádně nastartován. Jen s rychlým metabolismem můžete dosáhnout rychle ubývajících kil a tuků. Jenže jak metabolismus podpořit k jeho lepší činnosti? Odpovědí jsou právě potraviny, které dokážou metabolismus zrychlit, tudíž dokážou přispět k rychlejšímu spalování tuků. Víte, jaké potraviny to jsou? Vybrali jsme několik z nich, nad kterými nemávněte rukou, ale které do svého jídelníčku zkrátka zařaďte.  

Zázvor 

Jednou takovou potravinou je zázvor, který lidé přidávají do svých čajů především v době, kdy jsou nemocní. Zázvor dokáže rychle zahnat nejen chřipku, ale také obyčejné nachlazení, které je často více nepříjemné než jakékoli jiné onemocnění. Kromě toho se jedná o takzvané termogenické potraviny, což znamená, že zahřívá tělo, a tím následně podporuje spalování tuků.  

Ananas 

Ananas je nízkokalorická potravina, i když chutná velice sladce. Z devadesáti procent je ananas tvořen vodou, je to tedy podobná potravina jako meloun. Navíc osvěží, zavodní organismus a dokáže tělo skvěle detoxikovat.  

Chřest 

Sice sezonu chřestu už je za námi, ale stále ho někde seženete. Chřest jako takový patří mezi potraviny, které jsou bohaté na vlákninu. Kromě toho chřest podporuje tvorbu moči, napomáhá k vylučování odpadních látek z těla, navíc detoxikuje organismus, což je při hubnutí důležité.  

Tvaroh 

Každý, kdo chce udržet svalovou hmotu, by měl do svého jídelníčku zařadit tvaroh. Tvaroh jako takový je obrovským zdrojem bílkovin, navíc chrání svaly při různých redukčních dietách. Zkrátka a dobře tvaroh brání odchodu svalů společně s tuky. 

Další příspěvky