Jak nehubnout, ale zhubnout

Jak nehubnout, ale zhubnout

Možná jste nestihli zhubnout do léta, proto se snažíte zhubnout do toho příštího. Aby se vám to opravdu pomohlo, je třeba si už nyní uvědomit několik zásad hubnutí, bez kterých zhubnout nelze. Možná jste doposud dřeli v posilovně bez jakýchkoli výsledků. A pokládali jste si asi otázku, proč se výsledky nedostavují. Seznámení s jednotlivými pravidly vám pravděpodobně otevře oči a zjistíte, kde jste celou tu dobu dělali chybu.  

Hlavně nedržte dietu 

Tím největším problémem je, že držíme dietu. Dieta není tělu přínosem, ale spíše mu škodí. Pokud se do ní pustíte, možná chvilkově zhubnete pár kilogramů, ale také se velká míra kilogramů vrátí. Říká se tomu jojo efekt, který je bohužel při držení diet následkem.  

Mnozí odborníci jsou toho názoru, že diety se opravdu nevyplatí držet, jelikož jsou především zdravotně vysoce škodlivé. Klíčem ke zhubnutí je hlavně změnit myšlení a také stravování. Kupříkladu začněte s nahrazováním méně zdravých potravin těmi zdravějšími.  

Hlavně nehladovějte 

S první zásadou se velice úzce pojí také zásada druhá, a sice hlavně nehladovějte. Lidé se domnívají, že když nebudou mít žádný příjem během dne, tak zkrátka nebudou mít, z čeho přibrat. Jenže v takovém okamžiku si začne tělo dělat zásoby a tuk začne ukládat do těch nejvíce problematických partií.  

Snídejte 

V čem také většina lidí chybuje, tak v tom, že nesnídají. Jenže ne nadarmo se říká, že snídaně je základ dne. A také se ne nadarmo říká, že snídani sněz sám o oběd se poděl s přítelem a večeři dej nepříteli. Tímto jednoduchým a snadno zapamatovatelným heslem byste se měli řídit.  

Nepijte sladké 

Při hubnutí je třeba se vyhnout sladkému, a to i v té tekuté formě. Přestaňte proto pít limonády, sladké šťávy nebo alkohol, který jenom dehydratuje organismus a je jen prázdnými kaloriemi. 

Další příspěvky