Kolikrát za den se má správně jíst?

správná strava

V poslední době se setkáváme se stále častějšími otázkami, které se týkají správného stravování. Správné stravování je totiž základem zdravého životního stylu a rozhodně bychom na něj měli dbát. Pokud se i vy chcete naučit žít zdravý životním stylem, rozhodně byste se měli naučit pravidelnosti. Nejdůležitější je totiž to, že pravidelně jíte – a samozřejmě taky kvalitně, vyváženě a zdravě.

Většina lidí si myslí, že zdravé stravování je hlavně o tom, že se najíme dobře a zdravě. Že vynecháme sladkosti a věci, které nepatří mezi nejzdravější. Tudíž nechodíme do fastfoodů, nepečeme si jídla z klasické mouky a podobně. Jenže zdravé stravování jako takové bohužel není dostačující. Musíme se naučit jíst v pravidelných intervalech.

Díky tomu, že se naučíme jíst pravidelně, se tělo naučí časům, kdy dostává jídlo. Přestane si tak zásoby ukládat na později, jak to dělá tehdy, kdy dostává najíst nepravidelně. Díky pravidelnému stravování se tedy konečně dočkáte toho, že nebudete mít žádné tuky na bocích nebo na jiných problematických partií vašeho těla.

Kdy se tedy má jíst?

Nejdůležitější je dodržovat pět jídel denně, které jsou po menších porcích. Rozhodně se nepřejídejte, protože to je přesně v rozporu se zdravým stravováním. Dbejte na to, ať máte hlavně kvalitní snídani, která je základem každého dne. Bez kvalitní snídaně nebudete mít den produktivní, nálada bude na bodě mrazu a nervy budou napnuté.

Potom je nutné dbát na oběd a večeři. Nejkvalitnější by však měla být hlavně večeře, která do našeho těla přinese to, co jsme během dne do těla přinést nestihli, ale měli. Mezi hlavními chody se navíc doporučuje dát si nějakou drobnou svačinku, která je většinou v podobě jogurtu, nějakého ovoce nebo nějakého müsli.

A co jedení po několika hodinách?

Pokud je však pro vás nedostačující pět jídel denně (většinou to bývá z toho důvodu, že si uvědomíme, že jsou pauzy mezi jídly vážně dlouhé), rozhodně se dejte na takovou pravidelnost, která se odvíjí od počtu hodin. Jezte třeba něco pod dvou nebo třech hodinách, ale nejvíce se doporučuje jíst po třech až čtyřech hodinách.

Další příspěvky