Každý člověk to zná – i když se během dne snaží jíst tak, jak by měl, tedy snídá, obědvá a svačí jídla, která jsou výživná, která tělu přináší to, co potřebuje, která navíc nejsou nezdravá, stejně během večera se spustí jako mávnutím kouzelného proutku přejídání, jež nelze zastavit. Pokud patříte k lidem, kteří trápí právě večerní přejídání, kvůli kterému nejdou kilogramy dolů, poradíme vám, co s tím. Také si prozradíme, co je důvodem přejídání, které opravdu nikdo z nás nemá zrovna v lásce.
Jak jsme zmínili, pravděpodobně každý to zná – to večerní přejídání, které je způsobené chutí na sladké i na slané. Jenže právě večerní přejídání je důvod, proč se nám nedaří zhubnout, respektive proč nám kilogramy přibývají na váze. Skoncujme s tímto zlozvykem, není to tak těžké, jak se to může na první pohled jevit.
Proč se večer přejídáme?
Abychom mohli eliminovat problém, který nás sužuje, musíme si nejdříve vysvětlit, co je jeho důvodem. U večerního přejídání platí, že je způsobeno tím, že nám dojde motivace. Lidé mají velký problém s udržováním motivace a s udržením pevné vůle. Večer navíc pociťují větší únavu a ospalost, což je nutí dodat do těla sacharidy a nezdravé tuky, které by je trochu povzbudily.
Mnozí lidé tak ráno zjišťují, že opět trochu přibrali, i když celý den, vyjma večera, jedli opravdu zdravě. A tak se začnou domnívat, že to mají v genech. Jenže věta “mám to v genech” je ta nejčastější výmluva, kterou nesmí nikdo brát vážně. V tomto případě zkrátka platí jen jedno jediné rčení, a to “jste to, co jíte”.
Jak s přejídáním skoncovat
Chcete s přejídáním skoncovat? Pak byste se měli začít pořádně hýbat. Při pohybu budete vyžadovat hlavně vodu, díky které ostatně nebudete mít moc hlad. Kromě toho byste měli mít večer nohy v teple, a to proto, že tělo vydává více energie na zahřátí a vy se tak necítíte zejména večer tak ospalí, tudíž nemáte potřebu jíst a jíst a jíst. Také se doporučuje zařadit do jídelníčku hodně vitaminu D, díky kterému pomaleji přibíráte a spíše hubnete.