Jak si vybrat ideální snowboard

Jak si vybrat ideální snowboard

S odcházejícím podzimem nastupuje zima, se kterou se také pojí i zimní sporty. Pokud patříte k fanouškům zimních sportů, pak pravděpodobně víte, jak si lyže nebo třeba snowboard vybrat. Pokud však začínáte se snowboardem nebo se chcete na prkno postavit po dlouhých letech, možná se ptáte, jak si takový ideální snowboard vybrat. Přece jenom nabídka snowboardů je aktuálně velice široká a pestrá a nechcete sáhnout vedle.  

Snowboard se vybírá vždy podle délky 

Nebudeme dlouho chodit kolem horké kaše a rovnou si prozraďme, podle čeho se ideální snowboard vybírá. Ideální snowboard se vybírá hlavně podle jeho délky. Délka hraje opravdu důležitou roli. Délka snowboardu musí odpovídat výšce jezdce. Obecně platí, že snowboard by měl sahat mezi bradu a nos. Pokud zvolíte příliš krátké prkno, bude se vám přetáčet. Jestliže zvolíte dlouhé prkno, bude hůře ovladatelné.  

V potaz berte i svou hmotnost 

Stejně jako při výběru jiného sportovního vybavení či náčiní, i při výběru snowboardu mějte na paměti vaši hmotnost. Každý snowboard má totiž stanovenou hmotnostní frekvenci, do které se musíte vejít. Pokud byste nebrali v potaz svou hmotnost, mohlo by při jízdě dojít k poškození snowboardu nebo k jeho přetížení.  

Ptejte se na flex snowboardu 

Pokud si vybíráte prkno, zeptejte se prodejce na flex snowboardu čili na tuhost a pružnost daného prkna. Zatímco měkčí prkna jsou ideální pro začátečníky, protože jsou poměrně snadno ovladatelná, tvrdá prkna jsou určená pro zkušenější jezdce, kteří už během jízdy nedělají tolik chyb a jejich jízda je rychlá až trochu agresivní.  

Jaká je šířka prkna? 

Při výběru hraje taktéž roli šířka prkna. Jedná se o velice důležitý parametr, u něhož platí, že jezdec při jízdě nesmí dosahovat špicemi a patami bot na sjezdovku. S výběrem správné šířky prkna vám tak pomůže velikost vašich bot. 

Další příspěvky