5 tipů, jak přestat nesnášet cvičení 

5 tipů, jak přestat nesnášet cvičení

Teplé období přeje odhalování. Měli bychom začít cvičit. Je to dobré nejen pro naše zdraví, ale také pro sebevědomí a krásnou postavu. No jo, jenže to půjde asi těžko. Cvičení přímo nesnášíme! Co s tím?  

Zajděte si na aktivitu, která vás bude bavit 

Dříve jste musely pravidelně chodit na nudné lekce jógy, u kterých jste pravidelně usínaly? Nebo jste naopak pořád dokola musely poslouchat narážky bývalého přítele, který vás nutil běhat? Je jisté, že takto jste si vypěstovaly dokonalý odpor ke cvičení. Když se na to ale podíváme s nadhledem, nemusí se jednat o něco, co jste dosud dělat musely. Nyní začínáme znovu. Najděte si zcela novou aktivitu. Jiný sport. Něco úplně nového a nevyzkoušeného. A dejte pohybu šanci.  

Sama za sebe, nebo v davu 

Určete si také, zda budete chodit na novou aktivitu sama, nebo takto budete trávit společný čas s kamarádkou, manželem nebo dětmi. Například aikido takto můžete trénovat všichni společně. Nebo se raději spolehnete sama na sebe a budete se věnovat činnostem, které jsou zcela individualistické? Zajděte se každý den projet na kole a užijte si tu volnost.  

Nové oblečení a nová radost 

Nemusíte jet ve starých kolejích. Klidně si nakupte zcela nový oděv pro svou sportovní aktivitu. A taky voděodolnou řasenku nebo make-up. Prostě cokoliv, v čem se budete cítit skvěle. Když se budete sama sobě líbit, existuje mnohem větší pravděpodobnost, že u sportu zůstanete.  

Nové sebevědomí na cestě 

Jakýkoliv pohyb je dobrý. Pomůže nejen vašemu zažívání, ale také imunitě, kostem, svalům i nervové soustavě. Dobrý pocit ze sebe sama se dostaví ihned poté, co vydržíte první dva měsíce pravidelně cvičit. To dáte! 

Jakou velikost si přeji?  

Budete pomocí cvičení zpevňovat tělo, nebo se těšíte i na to, až trochu zhubnete? Dělejte si reálné cíle a těšte se, až si oblečete vysněný outfit.  

Prozkoumejte nabídku aktivit ve vašem okolí.  

Další příspěvky