Kurkuma má úžasné omlazující účinky. Jak ji dostat do jídelníčku? 

Kurkuma má úžasné omlazující účinky. Jak ji dostat do jídelníčku?

Zdraví prospěšné účinky kurkumy jsou dobře známé. Jedná se o účinný antioxidant, který se podílí na celé řadě protizánětlivých a antivirových procesů. Jak si kurkumu pozvat do svého trávicího traktu?  

Přínosná pro tělo i mozek 

Kurkumin, tedy přírodní barvivo a součást kurkumy, je mnohem přínosnější, než se zprvu zdálo. Vědecké studie zjistily, že nabízí významný přínos pro naše tělo i mozek. Právě kurkumin v sobě skrývá protizánětlivé a antioxidační účinky, ze kterých profituje naše tělo i mozek. Podobně jako česnek je i kurkumin považován za cenné přírodní antibiotikum. Postará se o parazity i viry, které se ucházejí o místo v našem těle.  

Odvádí toxiny ven z těla 

Kurkumin umí vázat toxiny. Nalezne škodlivou látku, kterou na sebe přirozeně naváže. Následně dochází k jejímu vyloučení ze zažívacího traktu. Lidé kurkumu používají například při otravách potravinami, nebo pro léčbu žaludečních potíží. Pokud vás trápí nadýmání, i zde dokáže kurkuma významně pomoci. Celkový přínos tohoto skromného koření je opravdu významný. Jak si jej ale přidat do svého jídelníčku?  

Přidávejte do svých oblíbených receptů 

Využití kurkumy je skutečně všestranné. Můžete ji bez obav používat jako součást své oblíbené slané i sladké kuchyně. Ozvláštní chuť, dodá barvu. Až si budete doma dávat své oblíbené latté, přidejte do něj kurkumu. Výslednou chutí budete příjemně překvapeni.  

Kurkuma se ale běžně používá jako součást slané kuchyně. Přidat ji tak přirozeně můžete do celé řady běžných pokrmů. Kuře na kari bude chutnat výrazněji, když do něj přidáte kurkumu. Pozvěte ji také do zapékaných těstovin s brokolicí, kde se postará také o velmi lákavou vůni a barvu pokrmu.  

Pokud si přejete zvýraznit účinky kurkuminu, můžete jej konzumovat také ve formě doplňků stravy. Ty jsou vhodné pro léčbu celé řady potíží.  

Další příspěvky