Chyby, kterých se dopouštíme při cvičení břicha

Chyby, kterých se dopouštíme při cvičení břicha

Vánoční svátky jsou za námi a naše postava pravděpodobně nevypadá zrovna nejlépe. Důvodem toho je množství cukroví a jídla obecně, které jsme si během klidných a velice oblíbených svátků dopřávali. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí se svou postavou konečně něco dělat, vyplatí se vsadit na cvičení, protože jenom tak spálíte nabrané kalorie. Kromě zařazení kardio cviků se jistě zaměříte i na cvičení břicha, které chcete mít jako modelka z plakátu.  

Bohužel právě při cvičení břicha se dopouštíme několika zásadních chyb. Ať už se při cvičení zaměřujeme na dolní nebo horní oblast břicha, v obou (i dalších) případech se dopouštíme chyb, kvůli kterým je cvičení spíše na škodu než ku prospěchu. O jakých chybách mluvíme? 

Prohýbáme se v zádech 

Mluvíme kupříkladu o prohýbání se v zádech. To je jedna z nejčastějších chyb. Záda při posilování musí být rovná, maximálně mírně prohnutá, pokud je rovnost při cviku něčím nedosažitelným. Díky tomu chráníme svou páteř a zajišťujeme také dostatečně silnou kontrakci břišních svalů.  

Až příliš vysoký tlak na krk 

Další problém nastává v okamžiku, kdy až příliš tlačíme na krk. Nejčastěji k tomu dochází při zkracovačkách. Pokud při tomto či jiném podobném cviku ucítíte onen tlak, využijte své ruce – ty budou krku dostatečnou oporou. Zásadně však prsty za hlavou neproplétejte.  

Cvičení bez pauzy 

Mnozí lidé se domnívají, že pokud se cvičí bez pauzy, je cvičení efektivnější. Jenže opak je v tomto případě pravdou. I tělo potřebuje jistou dávku regenerace, o tom není pochyb ani sporu. Proto si pauzu zkrátka dopřávejte, byť jenom velmi krátkou, několikavteřinovou. Zbytečné přemáhání svalů vede k jejich brzkému vyčerpání. 

Fixované nohy při sedu-lehu 

Pokud patříte k lidem, kteří velmi často a velmi rádi cvičí sedy-lehy, dejte si pozor na fixování chodidel. To není zrovna to nejlepší, co můžete udělat. Při takto prováděném cviku totiž zapojujete flexory boků, nikoli jenom břišní svaly, pro které je cvik určen. 

Další příspěvky