Co to jsou spalovače tuků? A skutečně fungují?

Co to jsou spalovače tuků? A skutečně fungují?

Novoroční předsevzetí se každým rokem nese ve stejném znění – zhubnu! Jenže lépe se řekne, než koná. Pokud patříte k jedincům, kteří to dotáhli až do dnešního dne a stále ještě vytrváváte, máme pro vás tip na jednoho pomocníka. Je jím spalovač tuků. Ten však v mnoha lidech vyvolává otazníky. Opravdu se jedná o něco, co funguje? A není to jenom další doplněk stravy, který toho slibuje příliš mnoho, ale splnit nedokáže vůbec nic? 

Spalovače tuků jsou doplňky stravy, které mohou fungovat na vícero principech. V každém případě má dojít k navýšení výdeje energie organismu. Většinou fungují na principu termoregulace, kdy si tělo začne vytvářet více tepla a tím spotřebovává vícero energie. Nebo fungují tak, že využívají jako zdroj energie tuky. V obou případech přispívají k lepšímu sportovnímu výkonu nebo lepší fyzické aktivitě.  

Důvodem toho, že napomáhají k rychlejšímu spalování tuků, jsou především obsažené účinné látky. Sem patří například látka L-Carnitin, která rozkládá tuky, což vede k získání vícero energie. Nebo je to látka EGCG, která zase potlačuje látku bránící odbourávání látek v těle.  

Užívají se zásadně před sportovním výkonem 

Když už máme zodpovězenou otázku, co to vlastně spalovače tuků jsou, nabízí se také otázka, kdy se vlastně užívají. Pokud se jim rozhodnete dát šanci, to je přesně otázka, která vás napadne ihned, co vám balíček přistane v rukou. Jelikož mají spalovače tuků podpořit lepší sportovní výkon, mají se užívat před sportovním výkonem. Jen tak dosáhnete snížení podílu tělesného tuku. 

Mnohdy se užívá jako vůbec to první, co do svého těla po ránu dáte. Je to v rámci programu “na lačno”. Vždy si však přečtěte příbalovou informaci. 

Pozor na předávkování 

Stejně jako u klasických léků, i u doplňků stravy hrozí předávkování. Proto si dejte pozor na jednu věc, a sice dodržujte doporučené denní dávkování a nepřehánějte to s užíváním tablet. Vyšší dávkování vám nezaručí rychlejší a lepší výsledky. 

Další příspěvky