Milujeme fíky. Víte, jak prospívají lidskému zdraví a tělu?

Fíky

Přemýšlíte nad tím, co zařadíte do svého jídelníčku? Netoužíte po jednotvárném jídelníčku, v němž bude chybět pestrost? Doporučujeme vám zakomponovat do svého jídelníčku fíky, které v současné době najdete opravdu kdekoli. Fíky jsou velmi šťavnaté plody, které jsou chutné a velmi sladké, ovšem i když jsou sladké, dokážou ničit tukové polštářky na těle, a to se vždycky hodí.

Fíky jsou dokonalým zpestřením stereotypního jídelníčku. Jedná se o rychlý spalovač tuků. I když se jedná o poměrně malé plody, umí toho s tělem opravdu mnoho. Fíky v sobě ukrývají takzvané balastní látky, které pomáhají tělu udržovat stabilní hladinu cukru v krvi. Po jejich konzumaci se sníží pocit hladu, nebudete mít tedy chuť na žádné kalorické bomby.

Kromě toho, že fíky pomáhají hubnout, mají také řadu zdravotních účinků. Seznamme se proto s těmito takřka zázračnými plody.

Jaké látky se ve fících skrývají?

Nejdříve je nutné říct, jaké látky, jež tělo potřebuje a denně vyžaduje, se ve fících skrývají. Fíky dodávají tělu nejen vlákninu, ale také dodávají tělu draslík, který je známý tím, že pomáhá předcházet kardiovaskulárním onemocněním.

Kromě toho se ve fících nachází i rostlinné steroly, které snižují cholesterol, a mimo jiné najdete ve fících také ficin. Nesmíme zapomenout na obsažený vitamin B6 nebo na vápník, železo a mangan.

Léčivé účinky fíků

Jak jsme již zmínili, fíky jsou fantastické při bojích s různými onemocněními. Například pomáhají bojovat s kardiovaskulárními onemocněními, také zatočí s vysokým krevním tlakem a mimo jiné i zatočí se špatným cholesterolem v těle. Jestliže máte problémy s kostmi, při pravidelné konzumaci fíků se všem takovým problémům vyhnete. Fíky jsou také prevence vzniku hemeroidů.

Fíky tedy v sobě neskrývají nic špatného. Konzumujte je proto denně, budete mít hned pestřejší a zdravější jídelníček.

Další příspěvky