Jak začít den?

jak začít den

V dnešní době se velice zamýšlíme nad tím, co vlastně jíme. Je to jenom dobře, protože lidé si konečně uvědomili, že v našem blízkém okolí neustále přibývá případů, které trpí obezitou. Lidé dnes mají všechno po ruce – proč by si tedy vařili, když si mohou koupit po cestě do práce nějaký hamburger a hranolky. Jenže čím víc je provozoven rychlého občerstvení, tím víc toužíme po solidních restauracích a po zdravém stravování.

Není se tedy čemu divit, že se aktuálně mnoho lidí rozhoduje začít žít zdravým životním stylem. Přece jenom nikdo nechce umřít tak, že přestane ve spánku dýchat, protože nám tuk ucpe kompletně všechny dýchací cesty. Navíc po zdravém stravování se budeme cítit mnohem lépe a fit!

Jak tedy začít takový zdravý den?

Vše stojí na pevném základě, kterým je v tomto případě snídaně. Snídaně by měla být kvalitní – měla by být také i vyvážená a hlavně ze zdravých surovin. Mezi nejkvalitnější snídaně patří rozhodně müsli s jogurtem nebo vajíčka se zeleninou a s drobným kouskem pečiva. Právě tyto snídaně nás dokonale nastartují na nový den. K vajíčkům se v současné době přidává ještě avokádo, což je taky dobrá volba.

Nicméně při snídani se vyhněte kávě. Je sice skvělá v tom, že nám na chvilku nastartuje celé tělo, ale kofein velice rád brzy vyprchá, a tak se tedy zanedlouho budeme muset smířit s tím, že na nás dopadne únava. Navíc káva nemá v sobě látky, které by tělo potřebovalo, proto se jí vyhněme.

Co volit místo kávy?

Místo kávy volte například vodu s citronem. Jedná se o skvělou ranní detoxikaci, která dokonale nažhaví naše tělo na nový den. Nastartuje metabolismus a hlavně probudí organismus, aby byl připraven jít ven a čelit každodenním starostem. Mimo to se hned po ránu posílí imunita, protože citron do těla dodá potřebné množství vitaminu C. Proto si můžete být jisti, že ať už uděláte cokoliv, tělo se nejrůznějším bakteriím a virům, které číhají na vás hned, co vyjdete z domu, vyhne a odolá jim.

Další příspěvky