Zařaďte do svého jídelníčku superpotraviny 21. století!

superpotraviny 21. století

Žijeme v době, kdy neustále roste případů, které sužuje obezita. Jedná se hlavně o děti, které se s tímto problémem potýkají. Ovšem nadváhu má i řada z dospělých, kteří se však rozhodnou s tímto problémem něco dělat. Rozhodnou se teda cvičit, rozhodnou se pravidelně pít a rozhodnou se taky dobře a kvalitně stravovat. Výsledků se koneckonců dočkají, a to hlavně díky stravování, protože právě to je takřka osmdesát procent úspěchu.

Zdravé stravování v sobě nese hlavně to, že musíte do svého jídelníčku zavést kvalitní a zdravé suroviny. Jedná se například o ryby nebo o luštěniny, na které byste rozhodně neměli zapomínat. Samozřejmostí jsou i různé druhy ovoce a zeleniny, na které se taky nesmí zapomenout, protože do našeho těla dodávají potřebné množství vitaminů, bez nichž by se tělo jen stěží obešlo.

Pakliže však toužíte zhubnout poměrně rychle, zkuste superpotraviny 21. století. Samozřejmě vám s hubnutím pomůžou jenom tehdy, kdy pravidelně cvičíte a pijete vodu a hlavně se dobře stravujete. Jindy nejsou účinky těchto potravin tak znatelné. O jaké druhy se však jedná?

• Chia semínka

Jednou takovou potravinou jsou chia semínka, která dnes koupíte na každém rohu. Jsou naprosto báječná! Právě chia semínka vám pomůžou k tomu, abyste vydrželi nejíst tehdy, kdy jíst nemáte. Například pokud jíte v osm a pak v deset, jsou mezi těmito časy dvě hodiny, kdy vás to bude svádět si něco zobnout. A právě pokud třeba do vody nasypete hrstku chia semínek, vyvolají ve vás pocit hladu a ztratíte chuť na cokoliv sladkého, co byste si rádi dali. A v tom spočívá jejich zázračnost.

• Plody goji

Další takovou superpotravinou jsou plody goji. Jsou to takové drobné červené plody, které se velice často dávají do mnoha jídel. Jejich využití je vážně všestranné. Díky nim si však nebudete nakládat příliš velké porce a nebudete mít tendenci se přejídat. Nebudete si tedy přidávat nášup a opravdu budete jíst jenom tolik, kolik se sluší a patří.

Další příspěvky