Jaké pokrmy vyhodit z jídelníčku, jelikož zpomalují metabolismus?

Jaké pokrmy vyhodit z jídelníčku, jelikož zpomalují metabolismus?

Při hubnutí je velice důležité, aby metabolismus fungoval tak, jak má. Pokud je metabolismus pomalý, neuvidíte výsledky, i když by se to už dalo po dlouhém a namáhavém cvičení předpokládat. Za zpomalený metabolismus samozřejmě může mnoho aspektů a mnoho faktorů. Pokud jste se dlouho nijak nepohybovali, nemůžete očekávat, že metabolismus se nastartuje hned, co šlápnete do pedálů. Za zpomalený metabolismus však může i to, co jíte.  

Při hubnutí se většina lidí snaží svůj jídelníček trochu usměrnit. Snaží se hlavně nejíst nic extrémně kalorického, naopak se snaží do svého jídelníčku dát spíše takové potraviny, které tělu příliš neškodí a které ho nijak nezatěžují. O některých potravinách si však myslíme, že jsou v pořádku, ale ony nám jen zpomalují metabolismus. Vybrali jsme několik takových potravin, které bychom ihned měli ze svého jídelníčku vyhodit.  

Pozor na ovocné džusy 

Kdo by nemilovat ovocné džusy. Věděli jste ale, že jedna jediná sklenice ovocného džusu obsahuje až dvaadvacet gramů cukru? Pokud budete konzumovat vysoké množství džusů, nemůžete očekávat, že váš metabolismus pojede na plné obrátky, naopak se bude loudat. Ideální pití při hubnutí je obyčejná voda z kohoutku.  

Stop alkoholu 

Každý si někdy rád zajde na pivo s kamarádem nebo na víno s kamarádkou. Jenže alkohol tělu zrovna dvakrát neprospívá, už vůbec neprospívá našemu metabolismu. Po alkoholu se naopak na váze přibírá, přece jen se jedná o kaloricky vydatný nápoj. Pokud alkohol navíc konzumujete pravidelně, metabolismus se po něm výrazně zpomalí a s hubnutím to půjde najednou z kopce. Číslo na váze však bude stoupat.  

Vyvarujte se i müsli tyčinkám 

Když chcete zdravě mlsat, většinou sáhnete po müsli tyčince. Jenže taková müsli tyčinka rozhodně není to nejzdravější, co v supermarketu koupíte. Granola či müsli tyčinky rozhodně nelze považovat za zdravé mlsání. Pokud si však takovou tyčinku vyrobíte doma, pak je to v pořádku.  

Další příspěvky