Nejlepší skateparky v Praze. Kde si nejlíp zaskatujete?

Nejlepší skateparky v Praze. Kde si nejlíp zaskatujete?

Skateboarding je v současné době nadmíru oblíbený. Je to sport takřka pro každého. Mnozí lidé se však domnívají, že skateboarding je lákavý jen pro mladé, jelikož mají pocit, že jsou svobodní a volní. Pravdou ale je, že skateboarding učarovává i starším mužům, kteří se vydávají se svými triky dokonce i na soutěže, kde lámou rekordy. Jenže aby takový skejťák mohl na soutěž, nejdříve musí hodně trénovat, a to ve skateparcích. Víte, kde se v hlavním městě nachází ty nejlepší skateparky? 

V Praze je skateboardistů habaděj. Člověk na ně během dne narazí několikrát. Holt lidi nebaví jezdit městskou hromadnou dopravou. Mnozí skejťáci však mají skate hlavně na to, aby mohli dělat psí kusy. Jenže ty je třeba natrénovat. Vydejme se proto do nejlepších skateparků, které v Praze najdeme.  

Praha, Letenská pláň 

Skvěle si zajezdíte na skatu na pražské Letenské pláni. Jedná se podle všeho o nejluxusnější skate spot u nás, který je dokonce známý i po celém světě. Tento spot je pozůstatkem architektury minulého režimu, aktuálně se zde nachází hromada překážek a výškových úrovní. Celý pomník má hned několik výškových úrovní, je tu také velké množství grinboxů a schodů. Některé překážky jsou postaveny ze žulových bloků, tudíž se často mění.  

Praha Braník 

Slušný skatepark se nachází také v pražském Braníku. Překážky jsou zde z betonu, jsou rozmístěny po celém parku. K překážkám patří například velký rádius s wallridem, dále také takzvaný bazén, což je překážka velmi podobná bazénu (coping sestupuje k zemi). K překážkám v tomto skateparku se řadí také rádius tvaru L a mimo jiné také nízký rail zapuštěný do povrchu.  

Praha, Hostivař 

I v Hostivaři najdeme unikátní skatepark, který byl zde otevřený přes dvanácti lety. Najdete ho v areálu SK Hostivař. Povrch parku je z hladkého broušeného betonu, překážky jsou vyrobeny ze speciálního materiálu, který pohlcuje hluk.  

Další příspěvky