Plavte, plavte, plavte – proč?

plavte

Pokud jste se rozhodli, že budete vykonávat nějaký sport, většinou se nemůžeme rozhodnou, který nakonec dělat. Většinou přichází v úvahu hlavně oblíbený běh, který však není jen tak pro někoho. Pro někoho je totiž doslovně nudný, a tak se ho zřeknou. Nabízí se pak řada kolektivních sportů, ale pokud je nemáte dělat s kým, pak to je taky v pase. Proto se rozhodněte plavat!

Plavání je podle odborníků ten nejzdravější sport vůbec. Nejčastěji se doporučuje hlavně pro ty, kteří dlouhodobě trpí například bolestmi v kolenou nebo bolestmi kloubů. Voda skvěle nadnáší bolavé klouby, které se tak díky vodě a pohybu nádherně a hlavně bezbolestně rozpohybují. Je však nutné dbát i na to, abyste plavali správně a měli to správné vybavení.

Jak se na plavání vybavit?

Nejlepší pro plavání jsou jednodílné plavky. Naštěstí se tyto plavky staly poměrně oblíbenými a dnes velice populárními a moderními, proto není poměrně problém je nosit. Ovšem mnoho žen stejně upřednostňuje dvoudílné plavky, což je chyba, protože proud má tendenci plavky pěkně stahovat.

Nicméně pokud budete plavat správně, tedy s ponořenou hlavou, rozhodně se nebojte si vzít i plavecké brýle, které vás dokonale ochrání před vodou v očích. Chlor bývá dosti nepříjemný, to je fakt. Pakliže zatoužíte po trochu energičtějším plavání nebo po nějaké motivaci ve formě písniček, nebojte si do uší pustit oblíbenou muziku. Plavecká sluchátka a přehrávače už dávno existují!

Plavání a hubnutí

V poslední době je plavání oblíbené hlavně proto, že se po něm dokonale hubne. Hubnutí je opravdu na programu dne, pokud se rozhodnete jít plavat. Jelikož při plavání zapojujete všechny svaly v těle naprosto vyrovnaně, hubnete tak naprosto perfektně. Akorát je nutné, abyste plavali déle jak půl hodiny – nejčastěji se doporučuje zhruba hodina až hodina a půl. Půl hodina je totiž nutná pro rozplavání a rozpohybování organismu a probuzení metabolismu.

Další příspěvky