Snídejte zdravě a výživně

zdravá snídaně

Snídaně by měla být základem dne. Je škoda, že mnoho lidí na tento začátek dne vůbec nedbá. Náš organismus se tak nemůže skvěle navnadit na nový den a nepřijímá nejen úspěchy, ale taky neúspěchy tak, jak by měl. Při nedodržování snídaně se cítíme více ve stresu, nervy jsou napnuté a často máme sklony se hádat, protože naše nálada je na bodě mrazu. S pravidelným snídáním však tomuto lehce zamezíme a navíc značně pomůžeme našemu zdraví.

Zdraví máme jenom jedno a rozhodně bychom si ho měli vážit. Měli bychom tedy dbát na nejrůznější detaily, kterých si možný nevšímáme a které zanedbáváme nebo je bereme jako samozřejmost, ale které vždy výrazně ovlivňují naše zdraví. Jedním takovým „detailem“ je i právě snídaně, kterou většinou zanedbáváme díky tomu, že spěcháme do práce, protože jsme zaspali.

Abyste tedy skvěle začali nový den, přivstaňte si a nasnídejte se. Uvidíte, jak váš den bude krásný a plný překvapivých věcí. Nesoustřeďte se jenom na to, že v práci musíte být o půl hodiny dřív – raději si ještě pět minut vezměte a v klidu se nasnídejte. To pak dělá hotové zázraky.

Co bychom měli snídat?

Nejlepších snídaní je hned několik. Mezi klasické oblíbené snídaně se řadí například müsli s jogurtem a ovocem. To je taková ta klasický rychlovka, kterou stihne připravit i pětileté dítě. Jako další bychom si mohli připomenout například vajíčka. Ty jsou jednou z nejvýživnějších snídaní vůbec, protože hned po ránu dají do našeho těla potřebné živiny, které opravdu musíme do našeho těla během dne dostat. Snídat bychom měli vajíčka jenom s kouskem pečiva a taky se zeleninou, která do našeho těla dostane vitaminy.

K vajíčkové snídani se velice často přidává i avokádo, což je naprosto báječné! Avokádo můžeme buď jenom položit na vajíčko, nebo z něj můžeme udělat vynikající pomazánku například s česnekem. Česnek je samozřejmě povolený, protože je to takzvané přírodní antibiotikum.

Čemu bychom se měli vyhnout?

Vyhnout bychom se měli během snídaně sladkým věcem. Koblihy nebo máslové či plněné croissanty jsou tabu. Stejně tak jsou tabu i kávy, protože právě ty do našeho těla přináší kofein, který je však jenom chvilkový. Po vyprchání se cítíme opravdu mnohem více unavení, než ráno.

Další příspěvky