Jaké sporty jsou vhodné pro dívky?

sporty pro dívky

Pomalu, ale jistě se blíží škola, což znamená, že se většina školáků už chystá usednout do školních lavic. Většina rodičů tak přemýšlí, jaký letos najdou kroužek pro své děti. Vše je přece lepší než to, aby neustále seděly na počítači a hrály hry, které jim nic nedají. Pokud sháníte nějaký vhodný kroužek pro chlapce, většinou se rozhodujete pro sport. Ovšem i u dívek dejte prostor sportu – sport přece není jenom pro mužské pohlaví!

Navíc v poslední době se ukázalo, že ženy jsou ve sportu lepší jak pánové. Nejen, že nám to ukazuje naše mistryně Špotáková, ale taky to ukazuje i světová tenisová jednička Plíšková. Už tyto dvě ukázky by vás měli přesvědčit, abyste i své dcerky zapsali do nějakého sportovního kroužku, protože i v něm mohou být dívky šikovné a dobré. Navíc v nich mnohdy můžete probudit i takovou vášeň, že se rozhodnou daným sporte i živit a stanou se tak z nich profesionálky v oboru!

Pakliže jste tedy přesvědčeni o tom, že dáte dívky do sportovního kroužku, přinášíme vám několik tipů, jaké sporty jsou pro ně ideální a jakým se vyhnout.

Jaké sporty jsou pro dívky ideální?

U malých dívek většinou vyhrává balet. Je to sice nevšední sport, ale díky tomu, že se dívky cítí jako princezny, je tak tento kroužek pro ně naprosto báječný a chodí sem vážně rády. Pokud byste se sháněli po vybavení do tohoto kroužku, najdete ho poměrně levně v Decathlonu.

Mimo balet je pro už starší dívky vhodný hlavně tenis. Pro někoho se zdá být tento sport nenáročný, ale není to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Tenis v mnoha dívkách probouzí doslovnou touhu po tomto sportu. Pokud tak dáte dívku na tenis a během působení v tomto kroužku se pro sport nadchne, je tu velká pravděpodobnost, že z ní vyroste opravdu skvělá profesionálka.

Jaké sporty jsou u dívek tabu?

Pánové by rozhodně své dcerky neměli dávat na fotbal. Většinou v nich tak nějak aktualizují mužské hormony a nejen, že mají dívky poměrně hrubé chování, ale také se z nich většinou stávají lesbičky. To však samozřejmě nevadí, ale mnoha tatínkům by to vadit mohlo.

Další příspěvky