Zdravého medvědího česneku je všude plno. Co z něj vykouzlit?

Zdravého medvědího česneku je všude plno. Co z něj vykouzlit?

Každé roční období je typické něčím jiným. Zatímco zima se nese ve vánočním duchu, jaro se zase nese v duchu medvědího česneku, který je známý tím, že roste právě jen během aktuálního ročního období, tedy jen během jara. Najdete ho doslova v každém lese, je však velká škoda, že ho mnozí lidé trhají více, než potřebují, a nenechávají ho tak pro ostatní. Je to opravdu škoda, jelikož z něj můžete vykouzlit mnoho zdravých a chutných pokrmů.

Jak již bylo zmíněno, na medvědí česnek narazíte v lesích, a to konkrétně v listnatých lesích nebo případně v hájích. Medvědí česnek je specifický svými dlouhými, zelenými listy, které nádherně voní. Od velmi podobné konvalinky ho odlišuje právě zmiňovaná vůně, která je velmi intenzivním aroma.

Medvědí česnek si lze i vypěstovat

Než přejdeme k jednotlivým receptům, je třeba zmínit také fakt, že je možné si medvědí česnek zasadit i na své zahrádce. Ať už se rozhodnete pro sázení z cibulek nebo pro sázení ze sazenic, neuděláte krok stranou a dočkáte se bohaté úrody.

Co z medvědího česneku vykouzlit?

To, že se jedná o maximálně zdravou surovinu, nemusíme říkat dvakrát. Nabízí se ale otázka, co z medvědího česneku vykouzlit. Doporučujeme ho přidávat v syrovém stavu třeba do salátů, kde nahradí třeba rukolu, nebo ozvláštní snídani – přidává se například na chleba s máslem. Mnozí kuchtíci

přidávají medvědí česnek třeba do nádivky, jiní zase z něj vyrábí léčivé víno. Nejčastěji se z něj však dělá oblíbené pesto, jež s přidává třeba do těstovin.

Medvědí česnek pro naše zdraví

Jak již bylo zmíněno, medvědí česnek podporuje naše zdraví. Dokáže posílit organismus, také zlepšuje náš imunitní systém, mimo jiné působí antibakteriálně, protiplísňově a protiparazitně, navíc pomáhá třeba při nepříjemném dlouhotrvajícím kašli.

Další příspěvky