Dodržujte pitný režim díky nápojům, které podporují hubnutí

Dodržujte pitný režim díky nápojům, které podporují hubnutí

Co je důležité při hubnutí? Tři věci – zdravé stravování, dostatek pohybu a samozřejmě pitný režim. Odborníci se shodují na tom, že ze všeho nejdůležitější je zdravé stravování, které se podílí na úspěchu rovnými sedmdesáti až osmdesáti procenty. Zdravé stravování myšlené jako stravování pestré, vyvážené a kvalitní, by mělo být podpořeno dostatečným pohybem, který by se rozhodně neměl podceňovat, a kromě toho také pitným režimem. Ten by se měl dodržovat hlavně s takovými nápoji, které hubnutí automaticky podporují. 

Dodržovat pitný režim není nic těžkého. Mnozí lidé se domnívají, že když budou pít každý den sklenku vína nebo jiného alkoholu či když si budou dopřávat oblíbené capuccino, taktéž tímto budou pitný režim dodržovat. Jenže alkohol stejně jako káva organismus spíše dehydratují. Je třeba se závislosti na alkoholu i závislosti na kávě zbavit, musíme přejít na pití takových nápojů, které tělo dostatečně hydratují a které navíc podporují hubnutí jako takové. 

Odborníci jsou toho názoru, že pitný režim hraje při hubnutí velkou roli. Pokud organismus netrpí dehydratací, nemá tendenci zadržovat vodu. Lidé tak najednou vypadají daleko lépe, vypadají navíc hubenější. Nabízí se ale otázka, jaké nápoje tedy pít, aby tělo hydratovaly a aby tělo podpořily v hubnutí. 

Obyčejnou vodu dolaďte citronem

Samozřejmě s klasickou pitnou vodou z kohoutku se nikdy nic nepokazí. Pokud ale chcete pít trochu něco jiného, doporučujeme vám vsadit na vodu s citronem. Díky tomuto nápoji podpoříte imunitu člověka, navíc zaženete žízeň a nastartujete svůj metabolismus i trávení. Ideální je teplá voda s citronem, protože se lépe vstřebá. 

Zeleninové šťávy a smoothie jsou po ránu osvěžující

Stejně tak je možné sáhnout po oblíbených smoothie či zeleninových šťávách, které dokážou hlavně po ránu skvěle osvěžit a nastartovat organismus. Navíc dostatečně zasytí. Taková okurka přidá do smoothie dostatek vody, mrkev zase chuť, lístky špenátu dodají tělu prospěšné látky a barvu nápoji. 

Další příspěvky