Mačingová dieta a co to vlastně je?

Mačingová dieta a co to vlastně je?

Aby se docílilo skutečně pevné a propracované postavy, tráví lidé hromadu svého času v posilovně. Jenže mnozí nevidí výsledky tak rychle, jak by očekávali, proto chtějí své hubnutí trochu podpořit. A proto zkouší různé diety, které jsou však spíše na škodu než k užitku. Na tom se shodují odborníci, kteří jsou toho názoru, že s dietami bychom měli být opravdu opatrní. Jen hrstka z nich stojí za zvážení.  

V posledních letech se mluví často o takzvané mačingové dietě. Jenže jen málokdo ví, co si pod pojmem “mačingová dieta” představit.  

V čem mačingová dieta spočívá? 

Jak již bylo zmíněno, jen hrstka lidí ví, co to mačingová dieta vlastně je. Základem celého jídelníčku je červená řepa, zelenina, také ořechy, jablka a med či rozinky. Součástí diety nejsou žárné přílohy nebo rohlíky, maso je součástí jídelníčku až po čtrnácti dnech.  

Sedm dní jen o zelenině 

Možná se vám zdá, že tato dieta je poměrně přísná, ale není tomu tak. Mačingové dietě se často říká také schůdková dieta, a to proto, že zkrátka jídlo zařazujete postupně. I díky tomu se díky dietě můžete zbavit celé spousty nemocí, tvrdí zakladatelka diety.  

Je pravdou, že první týden jíte prakticky jenom zeleninu. Tu však můžete jíst na sto různých způsobů. Jak jsme zmínili, součástí jídelníčku je především zprvu červená řepa, mrkve, také brokolice a další druhy zeleniny. Druhý týden můžete odstartovat masem a také můžete přidat vaječné těstoviny.  

Třetí týden si můžete dopřát pečivo. V tomto stádiu už jste na konci své přísné detoxikační kůry. Klidně si můžete vzít si celerové hranolky – i když jako skutečné hranolky nechutnají, jsou však takovou přílohou, kterou jste si dříve dopřát nemohli.  

Sama autorka upozorňuje na fakt, že byste neměli na konci kůry začínat se stravováním, které jste drželi před dietou. Tělo si totiž už navyklo na jiný způsob stravování a je dobré v něm setrvat. 

Další příspěvky