Jak vybrat podložku na cvičení

podložku na cvičení

Chcete začít doma cvičit ať už jógu, pilates, fitness či máte od doktora nařízeno se protahovat? Rozhodně to nezkoušejte na zemi. Pořiďte si cvičící podložku, která bude pevnější čímž bude zintenzivněno cvičení, a hlavně také díky protiskluzové podložce je při cvičení zvýšena bezpečnost.

Dále pak podložka odtlumí pohyby kloubů, šlach, vazů, zad a celého těla. Říkáte si, že vybrat správnou podložku je těžké? Opak je pravdou. Pojďme se podívat jak na to.

Pro správné vybrání je důležité vědět tyto 4 kroky

1. Účel, na co budu podložku používat

Pokud hledáte podložku na pilates či protahování je nejlepší zvolit vyšší, ale měkkou cvičící podložku. Pro toto cvičení jsou vysoké podložky ideální o výšce nad 1 cm. Čím je podložka delší, tím také bývá slabší.

Potřebujete-li podložku na jógu zvolte rozhodně speciální podložky. Které jsou přímo na jógu určeny. Na jógu jsou nejlepší podložky pevné, protiskluzové a dostatečně dlouhé pro stabilitu při cvičení jógy.

Pokud sháníte podložku na fitness, aerobic či jiné dynamické cvičení je opět důležitý protiskluzový povrch, dostatečná výška, a hlavně hustota podložky pro tlumení dopadů.

2. Materiál podložky

Ať už chceme či nikoliv při jakékoliv aktivitě se člověk potí. Z tohoto důvodu je důležité zohlednit také savost podložky. V dnešní době se již vyrábí speciální ekologické podložky bez latexu nebo také syntetické kaučuky, jenž odolávají potu i vodě. Oblíbené jsou, ale stále také podložky z PVC a molitanu.

Měkké, ale za to silné podložky z paměťové pěny jsou nejvíce doporučovány pro ty, kteří mají problémy s koleny. Tyto podložky tlumí dopady a ulehčují kolenům. Ovšem má to jednu nevýhodu.

Čím měkčí podložka, tím se do ní budete více bořit, proto bude cvičení o to fyzicky náročnější. Na jógu se proto nejvíce doporučují pevné a stabilní.

3. Velikost podložky

Rozhodně berte na zřetel také velikost místnosti, ve které budete podložku používat. Čím hladší povrch doma máte tím je důležitější protiskluzová struktura cvičící podložky. Je také dáno, že čím je podložka delší, bude pozice pro cvičícího pevnější. Samozřejmě na výběru velikosti záleží nejvíce typ cviků, které budete chtít na podložce dělat.

podložku na cvičení

Pokud na ni budete pouze sedět, postačí podložka kratší. Pokud víte, že na ní budete chtít časem dělat i těžší cviky a budete si muset lehnout, neváhejte a pořiďte si již rovnou podložku délkově na míru.

4. Přenositelnost podložky

Jistě nebudete chtít podložku používat pouze doma. Občas si ji budete chtít vzít na zahradu, do parku, na cvičení do tělocvičny či posilovny. Dbejte tedy na to, aby podložka měla vyřešené i uši na její přenášení.

Rozhodně neváhejte a podložku na cvičení si pořiďte. Nejen, že se budete cítit při cvičení daleko lépe, ale šetříte hlavně zdraví Vašeho těla, což je ze všeho nejdůležitější. Vyzkoušejte podložky české značky LIFEFIT.

Další příspěvky