Dodržujeme pitný režim i v zimě. Počítají se i polévky

Dodržujeme pitný režim

Dodržovat pitný režim je důležité neustále, ať je léto nebo zima. Mnozí lidé jsou však toho názoru, že se pitný režim dodržuje jen a pouze v létě, kdy nám horko pomalu nedává v noci spát. Nicméně pitný režim se musí dodržovat i v zimě. I když to možná nevnímáme, naše tělo se neustále potí. Dokonce se doporučuje pít více vody právě v současném období, kdy venku vládnou mrazivé teploty. Pokud se vám nedaří pitný režim dodržovat,  máme pro vás pár tipů. Divili byste se, jak snadno se pitný režim v zimě dodržuje.

Jak jsme zmínili, pitný režim se musí dodržovat dnes a denně. I když je léto, i když je zima – musíme do svého těla dostat to, co nám tělo vydá. Mnozí lidé však dlouhou dobu bojují s dodržováním pitného režimu. Pro někoho je to doslova nepředstavitelné. Ono to ale není tak těžké, když víte, co všechno se do pitného režimu počítá.

Pojďme si tedy říct, co v zimě pít, co všechno se počítá do pitného režimu.

  • Voda

Samozřejmostí je voda. I když se samozřejmě do pitného režimu počítají i klasické šťávy a sladké limonády, člověk by měl pít zejména vodu, jelikož se jedná o zdravý nápoj bez škodlivých látek. I mnozí odborníci se shodují na tom, že voda je to nejlepší, co můžeme pít. Navíc nám vždy stoprocentně zažene žízeň, v případě pití sladkých limonád se stává, že po nich máme ještě větší žízeň než před jejich konzumací.

V zimě se doporučuje pít voda pokojové teploty, odborníci upozorňují na to, že voda z lednice není v zimě ideální.

  • Polévky

Do pitného režimu se samozřejmě počítají i polévky, což ví jen málokdo. Polévky se v zimě dělají dnes a denně, proto nad nimi dlouho neváhejte a vařte si je každý den. Polévky klasické můžete samozřejmě střídat s krémovými, ale ty se na pitném režimu moc nepodílí. Čiré vývary jsou ideální, zahřejí a zasytí, navíc do těla dodají potřebnou vodu.

Další příspěvky