4 tipy na přírodní přípravky, které zvýší vaši tělesnou kondici: Jak zlepšit okysličení krve a vybudovat pevné svaly?

fyzická kondice

Pokud pravidelně cvičíte, může se stát, že váš organismus nebude stíhat fyzickým nárokům, a to navzdory tomu, že se nejspíše stravujete podle zásad zdravé výživy. Pokud byste chtěli ještě přidat ve fyzické přípravě, a přitom cítíte, že už nemůžete, je na čase využít přírodní doplňky stravy. Které to jsou?

Chlorella obsahuje růstový faktor

Velmi užitečná je pro zlepšení tělesné kondice sladkovodní řasa chlorella. Obsahuje velké množství bílkovin, chlorofylu, vitamínů a minerálních látek, ale z pohledu vyšší výkonnosti u sportovců je důležitá hlavně skutečnost, že povzbuzuje tvorbu hemoglobinu, na který se váže v krvi kyslík. Dále v ní nechybí také růstový faktor CGF. V něm je dostatek nukleových kyselin, které podporují regeneraci po cvičení. Právě chlorofyl, jehož je řasa plná, napomáhá hojení. Ve výsledku se pak lidské tělo dokáže mnohem lépe vyrovnávat se zátěží ve formě pohybu, nastartuje regenerační procesy.

chlorella

Spirulina podporuje tvorbu a údržbu svalů

Zásobárnou proteinů je rovněž sinice spirulina. Mimo to jsou v ní soustředěny všechny aminokyseliny, které lidské tělo potřebuje pro své správné fungování. Tudíž napomáhá tvorbě a údržbě svalové hmoty, obnově svalstva, podporuje vitalitu. Velké množství železa také napomáhá tvorbě hemoglobinu.

 

Cordyceps zvyšuje produkci ATP

Cordyceps

Vynikající jsou pro doplnění energie u sportujících jedinců medicinální houby. Cordyceps podporuje a zvyšuje výkonnost a tlumí únavu. Jakým mechanismem k tomu dochází? Cordyceps, česky housenice čínská, obsahuje adenosin. Jde o složku ATP, tedy adenosin trifosfátu, základní energetické jednotky, kterou potřebují naše svaly pro svoji správnou funkci. Houba pomáhá tělu ke zvýšení produkce ATP, a tak můžete například vydržet vyšší tréninkové dávky, aniž by tím tělo nějak trpělo. Adenosin stimuluje svaly, podporuje nárůst svalové hmoty. Zároveň cordyceps zvyšuje hladinu testosteronu, takže organismus má potom více energie. Další pozitivní efekt housenice čínské u sportovců spočívá v tom, že zlepšuje využití kyslíku. Tudíž zvyšuje aerobní kapacitu sportovců a také snižuje tepovou frekvenci. Tím pádem můžete trénovat delší dobu. Bonusem je i stimulační účinek této houby, člověk je nabitý energií jako například po kofeinu, ale bez jeho negativních účinků.

 

 

Reishi chrání před přetrénováním

Ganoderma

Adenosin najdete i v další medicinální houbě, a sice reishi, česky lesklokorce lesklé. I tato houba podporuje výkonnost svalů, zlepšuje využití kyslíku, posiluje srdce. Zároveň podporuje imunitu a stimuluje veškeré pochody v těle včetně dýchání, nabírání energie. Tedy pomáhá získat energii aktivním sportovcům, díky není narušena imunita organismu ani při vyšších tréninkových dávkách. V podstatě funguje na obranu organismu proti vyčerpání, chrání ho. Díky tomu lidskému organismu v aktivním tréninku nehrozí syndrom přetrénování. Snižuje se také oxidační zátěž, zlepšuje se poměr testosteronu a kortizolu ve prospěch testosteronu. Když se totiž sníží těchto dvou hormonů tento poměr pod 30 %, hrozí přetrénování. Reishi tomu ale zabrání.

Další příspěvky