6 superpotravin pro lepší učení

superpotraviny

Jíst zdravě se vyplatí. Nejenže pak člověk nekyne každým soustem, dokonce mu to i startuje mozek, což je něco, co každý student velice ocení, hlavně tedy o zkouškovém. A co že je nejlepší jíst?

Aby mozek fungoval naplno, potřebuje kyseliny, vitamíny, minerály, aminokyseliny a také dostatek vody. Naopak mozku škodí rafinovaný cukr, hladovění, nedostatečný pitný režim, málo tuků, fastfood a málo pestrý jídelníček. Provětrejte proto svou ledničku, vyhoďte všechny polotovary a sladkosti a kupte si místo nich dostatek ovoce, zeleniny a zdravých tuků.

1.  Ořechy

Mozek potřebuje esenciální mastné kyseliny. A právě ty najdete v oříšcích, především v těch vlašských. Tělo zásobí také vitamíny skupiny B, bílkovinami, řadou minerálů a vlákninou.

Tip: Trápíte se s vaší seminárkou a nic nepomáhá? Využijte možnosti vypracování seminární práce na zakázku, která je zde právě pro vás.

2.  Ovoce

Ovoce je skvělý zdroj energie, má totiž v sobě hodně cukrů, které tělo uvolňuje postupně, takže je nabuzené méně intenzivně, ale zato déle než s čokoládou, což je pro učení výhoda. Ideální jsou jablka, hroznové víno, hrušky nebo dokonce i banány.

3.  Oleje

Konzumujte je v „syrovém“ stavu, bez vaření a zbytečných úprav, které by všechny zdravé látky nechaly vypařit do vzduchu. Mozek vám nejvíc poděkuje je extra panenský olivový a konopný olej.

4.  Avokádo

O dokonalosti avokáda už se toho napsalo hodně. Mozku dodává esenciální mastné kyseliny, spoustu minerálů a vitamínů. Zároveň má nízký obsah sacharidů.

5.  Hořká čokoláda

Základem všeho jsou kakaové boby, které jsou zdrojem proteinů, tuků, minerálů a antioxidantů. Látky v nich také stimulují produkci endorfinů, hormonů dobré nálady.

Tip: Ani na bakalářku nemusíte zůstat sami. S možností vypracování bakalářské práce anonymně a od prověřených profesionálů ušetříte spoustu vašeho času a nebudete se trápit.

6.  Borůvky

Borůvky jsou opravdovou mozkovou bombou. Obsahují antioxidanty, velké množství vitaminu C, karoten, třísloviny a také železo. Působí tak proti volným radikálům i stresu.

Další příspěvky