Zimní sporty a jak nám zpevňují postavu

Zimní sporty a jak nám zpevňují postavu

Zima nám už klepe na dveře. Dokonce se na některých místech potýkáme s prvními mrazíky, s prvním sněžením. Toto roční období nemá řada z nás v lásce, přesto je na něm něco krásného, něco kouzelného. Na zimu se každým rokem těší hlavně nadšenci do zimních sportů, kteří konečně mohou vytáhnout své lyže, snowboardy, brusle nebo běžky, kterých si chtějí užít, co nejvíce to půjde. Málokdo z těchto nadšenců ale ví, že zimní sporty dokonale zpevňují naši postavu. Pokud tedy i vy patříte k těm milovníkům zimních sportů, čtěte dále a dozvíte se, jaké sporty jsou pro naši postavu ty nejlepší!

• bruslení na ledě

Bruslení na ledě je oblíbený zimní sport. Někteří lidé chodí zásadně bruslit na rybník, když zamrzne, jiní zpravidla navštěvují zimní stadiony, v nichž si mohou užít bruslení na sto procent. Takové bruslení je vážně skvělé pro naše nohy, konkrétně se nám při bruslení posilují stehna a zpevňuje zadeček. Jelikož nestojím zpříma, ale jsme v mírném záklonu, náš zadeček má takové „pilates“ cvičení. Kromě toho při bruslení cvičíme i s našimi boky. Bruslení je tedy skvělé na naše problémové partie.

• běžkování

Dalším oblíbeným sportem je i běžkování. To lze provozovat rekreačně, kdy si jen tak povídáte s přáteli a kocháte se zimní krajinou (v tomto případě však zpevňujete svou postavu minimálně), ale taky lze svižněji běžkovat, kdy si skutečně „máknete“ a dáte do toho vše. Při tomto rychlejším běžkování fantasticky zpevňujete zadeček, do toho posilujete ruce a taky stehna. Na zadečku a na rukou se však běžkování projeví nejvíce.

• lyžování

A samozřejmě lyžování. Bez toho by zima nebyla zimou, kvůli lyžování se jezdí do zahraničí na hory. Při lyžování taky zpevňujete svou postavu. Při tomto zimním sportu dáváte zabrat hlavně bokům a taky nohám. Ty mají asi největší zápřah. Nejen, že nohy (hlavně stehna) řádně posilujete, ale taky je i výrazně zpevňujete. Z boků vám při tomto sportu mizí nadbytečná kila, tudíž skvěle bojujete s touto problémovou partií.

Další příspěvky