Poznejte tajemství bikram jógy

Poznejte tajemství bikram jógy

Už jste slyšeli o takzvané bikram józe? O klasické józe jste jednoznačně slyšeli. Přece jen se jedná o sport, který je v současné době velmi, velmi populární a oblíbený. Jóga jako taková je synonymem neustálého protahování se, které je mnohdy až bolestivé, ale přesto ho lze zvládnout. Jóga se dělí na několik tipů. Existuje takzvaná hot jóga nebo také bikram jóga a právě o bikram józe si budeme povídat. Jedná se totiž o typ jógy, který člověka dokáže rychle dostat po Vánocích do formy.

Pokud jste o bikram józe ještě neslyšeli, představíme vám ji. Jedná se o jógu, která je vhodná takřka pro všechny fitness nadšence, ovšem mohou ji cvičit i lidé po úrazu, dokonce i těhotné ženy nebo ženy s nadváhou. Tento typ jógy pomůže dostat člověka velmi rychle do formy. Pozor si však musí dát lidé s kolísajícím tlakem – cvičí se ve 42stupňovém horku, a to hodinu a půl.

Jak jsme zmínili, pokud chcete zhubnout, ale nemáte chuť chodit do klasických posiloven, můžete využít právě bikram jógu, kterou ale nezvládne každý. Říká se, že hlavní jsou tři dny, během kterých tělo řekne, jestli zvládne nebo nezvládne tento typ cvičení. Pro tělo je to obrovská změna, která navíc dobře zatočí s naším tlakem.

Seznamujeme se s bikram jógou

I když to hlavní už bylo řečeno, a sice že je to druh jógy, kdy se cvičí hodinu a půl v 42stupňovém horku, pojďme si tento typ jógy ještě trochu představit. Bikram jóga se skládá z více jak dvaceti pozic, které během hodiny a půl prostřídáte. Jednotlivé pozice mají za úkol člověka protáhnout a stimulovat všechny systémy lidského těla.

Jelikož se cvičí ve 42stupňovém horku, potíme se opravdu hodně, tím pádem spalujeme velké množství kalorií.

Zpomalte stárnutí s bikram jógou

Kromě toho, že se při této józe opravdu rychle zhubne, kromě toho se také výrazně zpomalí stárnutí. Naučíte se správně dýchat a mimo jiné si při každém cvičení vyčistíte hlavu.

Další příspěvky