Aerobik – proč už pomalu upadá do zapomnění?

aerobik

V dnešní době jde provádět celá škála sportů. Pokud chceme tancovat, jdeme tancovat, pokud chceme hrát tenis, hrajeme tenis. Je dnes opravdu mnoho možností, které se nesmíme bát uchytit. Když jsme byli malí, hodně se všude propagoval aerobik. Dnes je však už podezřelé, že se nepropaguje téměř nikde – proč? Vyšel snad z módy?

Aerobik je takové kondiční cvičení, které není nijak složité. Většinou bylo oblíbené u malých slečen, které se chtěly stát velkou tanečnicí, ale pak najednou tento sport naprosto zmizel. Sice se dnes ještě konají nějaké soutěže v aerobiku, ale už to není ani zdaleka tak časté, jak to bývalo kdysi – proč to tak je?

Aerobik je už nudný

Aerobik se stal bohužel za ta léta poměrně nudným sportem. Ne proto, že by snad ztratil šmrnc, ale právě proto, že lidé dnes mají naprosto jiné možnosti, které poukazují na mnohem atraktivnější sporty, než je aerobik. Tento sport dříve býval tak populární, protože neměl žádnou konkurenci, dnes však existuje mnoho jiných sportů, které lze provozovat místo něj.

Bohužel si i tento sport našel svou konkurenci, která ho doslova převálcovala. U konkurence jsme zvyklí například na živější hudbu, na lepší taneční kreace nebo mnohé sporty podobní aerobiku dokonce zapříčiní, že zhubneme, což je pro nás naprosto fantastické.

Jaké jsou náhražky aerobiku?

Mezi takové konkurenceschopné sporty, které se velice podobají i aerobiku, patří například zumba. Ta se stala populární hlavně díky zmiňované živosti a díky tomu, že se při ní hubne daleko více, než při aerobiku. Navíc když zumbu cvičíte doma, nepřipadáte si trapně, protože cvičení má svůj začátek, má svůj konec, má svůj rytmus a chytlavou hudbu. U cvičení aerobiku jsme si připadali poměrně znuděně a určitě jsme tak i bohužel vypadali.

Samozřejmě navíc existuje řada jiných tanečních fitness, které jsou mnohem lákavější i díky pomůckám, které k sobě potřebují.

Další příspěvky