Jaká jsou nejoblíbenější místa k horolezectví?

nejoblíbenější místa k horolezectví

Horolezectví dnes patří k těm nejoblíbenějším outdoorovým sportům u nás. Není se čemu divit, v posledních letech lidé začali více projevovat zájem o české dovolené než o ty zahraniční. A s českou dovolenou se pojí rozhodně i aktivita. Většinou se české dovolené konají v nějakých hezkých přírodních oblastech, které jsou jako dělané pro turistiku. A při nějaké té turistické túře se obvykle narazí i na nějakou skálu, která doslova prosí o to, abychom ji zdolali, tak proč to neudělat?

V České republice aktuálně najdeme celou řadu různých oblastí, v nichž se najdou ty nejlepší místa pro horolezectví. Právě v takových místech se tak velice často konají i nejrůznější hromadné horolezecké akce nebo dokonce se v takových místech učí horolezectví jako takové. Přece jenom i začátečníci chtějí zdolat jinou, než umělou lezeckou stěnu, a tak by se jim měl rozhodně dát prostor.

Jaká místa se řadí k těm nejnavštěvovanějším?

Mezi nejnavštěvovanější místa, která jsou určena pro horolezectví, se řadí rozhodně lezení v jižních Čechách. Je zde k dispozici i lezení s průvodcem, který vás dokonale provede vybavením, který správný horolezec musí mít, a s nímž bude toto vaše první lezení naprosto nezapomenutelné.

Jihočeské skály jsou populární hlavně proto, že jsou zde pískovcové skály, po nichž se leze daleko lépe, než po těch klasických. Navíc jsou zde také možné víkendové pobyty nebo víkendové kurzy lezení, po jejichž absolvování se stanete hotovými mistry v tomto čím dál populárnějším outdoorovém sportu.

Čertovy skály – to je to pravé lezení!

Samozřejmě už pěknou řádku let jsou asi nejpopulárnější destinací pro horolezectví Čertovy skály. Během těch let, kdy se sem sjíždí horolezci z celé republiky, Čertovy skály pochopily, že tu o horolezce nikdy nebude nouze, proto se rozhodly vykonávat také řadu kurzů pro začínající horolezce, ať si krásu těchto nejkrásnějších skal u nás vychutnají i úplní amatéři. Navíc mnohá místa v těchto skalách jsou naprosto bezpečná, a tak jsou opravdu vhodná i pro ty největší amatéry.

Pokud byste zatoužili právě tady po lezeckém instruktorovi, pak si můžete být jistí, že vám nabídne i profesionální a kvalitní jištění, aby první lezecký výkon nebyl pro vás nijak nebezpečný. Instruktoři jsou samozřejmě velice zkušení, proto se nebojte vložit se do jejich rukou.

Další příspěvky