Brusinky rovná se zázrak? Víme, jak nám prospívají

Brusinky rovná se zázrak? Víme, jak nám prospívají

Chcete svůj jídelníček trochu zpestřit? Pak neváhejte a do svého zdravého jídelníčku zakomponujte také brusinky, které se nejčastěji přidávají třeba do granoly nebo oblíbeného snídaňového müsli. Pokud se rozhodnete brusinky přidat do svého jídelníčku, rozhodně nebudete litovat. Brusinky jsou totiž to, co dokáže organismus plně nakopnout, navíc tělu prospívají. Ptáte se, jak brusinky tělu prospívají? Prozradíme vám to! 

Brusinky a jejich vliv na zdraví 

Brusinky se konzumují už od nepaměti. Už od pradávna se jedná o prevenci třeba proti infekci močových cest. Samozřejmě nejsou bojovníkem jenom proti této nemoci, ale mají na zdraví další skvělé účinky. Třeba nám dokážou ulevit od problémů se zažívacím traktem.  

Efektivně hubí hlavně žaludeční vředy, které jsou velice závažným zdravotním problémem. Žaludeční vředy jsou často způsobovány kouřením, velkou mírou alkoholu, taky k nim spěje nadmíra stresu nebo třeba velká konzumace nezdravého, kořeněného jídla. Brusinky mohou žaludečním vředům předcházet, stejně jako mohou předcházet třeba vzniku zubního kazu.  

Kromě toho, že pomáhají předcházet vzniku zubního kazu, také předchází i vzniku paradontózy. Mají totiž takzvaný protipřilnavý efekt, který brání usazování bakterií na zubech a dásních, což jsou právě původci vzniku paradontózy a zubního kazu.  

Co je to protipřilnavý efekt? 

Ptáte se, co je to protipřilnavý efekt? Jedná se o efekt, jehož úkolem je zabraňovat zachycování bakterií v těle. Dalo by se říct, že je to jakýsi film, skrze který se dostávají látky do těla a který zabraňuje usazování právě bakterií v těle.  

Brusinky obsahují zdraví prospěšnou tříslovinu, která právě stojí za vznikem protipřilnavého efektu, díky němuž se předejde vzniku bakteriálních onemocnění.  

Další příspěvky