České superpotraviny, které pomůžou zhubnout

České superpotraviny, které pomůžou zhubnout

Jaro se ve většině domácností nese ve znamení detoxu. A je to chvályhodné, naše tělo zkrátka potřebuje jednou za čas pauzu od všech těch nezdravých surovin a jídel, které nám nedají v noci spát, jelikož jsou do žaludku až příliš těžké. Pokud zrovna přemýšlíte nad tím, z čeho se váš jídelníček bude skládat, co zvážit české superpotraviny? Mluvíme o skvělém pomocníkovi nejen při jarním hubnutí.  

Cibule a česnek jako základ jídel 

O superpotravinách jste jistě slyšeli. Jedná se o potraviny, které v sobě ukrývají daleko více zdraví prospěšných látek než jiné potraviny na trhu. Obsahují velké množství minerálů, vitaminů, antioxidantů a dalších živin, bez kterých tělo nemůže fungovat.  

Součástí jarního hubnoucího jídelníčku by měla být cibule a také česnek. Jedná se o české superpotraviny, jejichž sílu využívali už stačí Římané. I ti si byli moc dobře vědomi toho, jaké tělu prospěšné účinky zelenina má. V obou případech mluvíme o bojovnících proti volným radikálům, které je nutné z těla dostat ven, a o posilovačích imunitního systému. 

Vlašské oříšky do salátů nebo místo brambůrek 

Mezi české superpotraviny pomáhající zhubnout patří i vlašské ořechy, které obsahují především prospěšné nenasycené mastné kyseliny, jež jsou zdroje stopových prvků. I když do hubnoucího jídelníčku patří, s vlašskými ořechy by se to nemělo přehánět. V ideálním případě si dopřejte maximálně hrst vlašských ořechů denně.  

Červená řepa působí močopudně 

Během hubnutí potřebujete z těla dostat nahromaděnou vodu čili potřebujete se odvodnit. S tím pomůže červená řepa, která má mimo jiné močopudné účinky. Zbavuje tělo nadbytku sodíku, také podporuje činnost jater a brání rozvoji aterosklerotických změn v tepnách.  

Do svého jídelníčku ji můžete zakomponovat v mnoha provedeních. Upřednostníte její syrovou nebo pečenou verzi? 

Další příspěvky