Důvody, proč rozhodně nejíst fast food

Důvody, proč rozhodně nejíst fast food

I když se mnozí lidé snaží jíst zdravě, někdy se zkrátka hřeší tím, že se navštíví fast food čili rychlé občerstvení, které má pobočku opravdu na každém rohu. V případě, že patříte k lidem, kteří si rádi vychutnávají hamburgery a hranolky, bohužel pro vás máme špatnou zprávu. Neprospíváte ani sobě, ani svému zdraví, ani tělu. Není to jenom o tom, že vám hrozí obezita, ale je tu mnoho dalších důvodů, proč byste neměli jíst fast food. 

Důvodů, proč bychom neměli jíst pravidelně rychlé občerstvení, je nespočetně mnoho. Zmiňme si několik z nich, které nám už nikdy nedovolí navštívit KFC nebo jiné rychlé občerstvení, které máme byť v docházkové vzdálenosti.  

S fast foodem k depresi 

Kdo by to byl tušil, že konzumací hamburgerů může přijít člověk až k depresi. To ostatně ukázala nedávná studie, která zjistila, že nadměrná konzumace pečiva z obchodů a rychlého občerstvení zvyšuje riziko vzniku deprese. To ostatně potvrdili i mnozí lékaři, kteří přiznali, že špatná strava má vliv na zhoršení paměti nebo zhoršení spojení mezi nervovými buňkami.  

S fast foodem k horším zubům a kostem 

Věděli jste, že kvůli časté konzumaci fast foodů se vám výrazně kazí zuby a kosti? S nadměrnou konzumací potravin s vysokým obsahem cukru se hromadí v ústech baterie, které vyrábí škodlivé kyseliny. Kyseliny mohou způsobit zubní kazy nebo mohou výrazně poškozovat zubní sklovinu. Bohužel obsažený nadbytek soli zvyšuje také riziko vzniku osteoporózy, tudíž vám jinými slovy při časté konzumaci fast foodu křehnou kosti, jež se stávají zároveň lámavějšími.  

S fast foodem k akné 

Každá žena a i mnohý muž ví, jak těžký je boj s akné. Pokud se vyhraje, už nikdy se nechcete s akné potýkat. Bohužel pokud budete jíst v nadměrném množství fast food, akné se vám na pleti objeví takřka ihned. Důvodem jsou sacharidy, které zvyšují hladinu cukru v krvi, což následně vede k nepěkné vyrážce. 

Další příspěvky