Jakých chyb se dopouštíme při hubnutí?

Jakých chyb se dopouštíme při hubnutí?

I když je léto ještě v nedohlednu, neznamená to, že bychom na svou postavu měli kašlat. Znamená to právě opak – i přes vánoční svátky bychom se měli snažit udržovat se v kondici, protože pokud během Vánoc nabereme desítky kilogramů, bude se nám to shazovat opravdu hůř než kdy jindy. Snažte se proto i během vánočních svátků se sebou něco dělat, léto přijde posléze v cukuletu 

Mnozí lidé chtějí zhubnout, ale zrovna dvakrát se jim to nedaří. Nevědí, čím to je, ale naštěstí my to víme. Mnozí lidé se totiž při hubnutí dopouští nespočetného množství chyb, které jim brání shodit přebytečné kilogramy. I když hubnutí není žádná věda, raději si zmiňme několik chyb, které nám brání dojít k vysněné postavě.  

Pijeme slazené nápoje 

Dodržování pitného režimu je sice důležité, ale neměli bychom ho dodržovat za cenu toho, že vypijeme dva litry slazených nápojů. Slazené nápoje jsou našimi nepřáteli, pít bychom měli zejména čistou vodu, kterou případně můžeme obohatit okurkou nebo citronem. Kromě toho se vyplatí pít i bylinkové čaje, které mohou být příjemným zpestřením při pití čisté vody.  

Nejíme bílkoviny 

Abychom zhubli, měli bychom dobře sestavit svůj jídelníček. Strava by měla být vyvážená, pestrá, hlavně plná bílkovin. Většina lidí na bílkoviny zapomíná, což je velká chyba. Bez bílkovin se zkrátka nezhubne. Proteiny jsou pro tělo nejvíce přínosné, pokud se tedy bavíme o redukci váhy. Tělo je totiž tráví poměrně dlouho, tudíž se dlouhou dobu uvolňuje z těla energie.  

Nejíte nebo jíte příliš 

Velkou chybou je, že člověk nejí nebo jí až příliš. Podle odborníků na stravování a hubnutí by se člověk měl vyvarovat přejídání, ale zároveň by se neměl vyhýbat jídlu jako takovému. V ideálním případě by se mělo jíst do polosyta, to je recept na štíhlou linii. Také se doporučuje vypít před jídlem sklenici vody. 

Další příspěvky