Imunita v zimě slábne. Jaké potraviny nesmí v jídelníčku chybět?

Imunita

V zimě naše imunita pokulhává. Jelikož ji denně napadají viry a bakterie, musí se umět chránit. Mnozí lidé jsou zodpovědní a tělu dodávají všechny potřebné živiny a látky, jiní však zapomínají a trápí se nachlazením nebo jinou nemocí. Jelikož je v zimě náš imunitní systém neustále zkoušen a pokoušen, měli byste zpestřit svůj jídelníček. Stačí zařadit do jídelníčku několik konkrétních potravin, díky nimž budete v zimě čilejší a zdravější.

Samozřejmě potravin, které podporují náš imunitní systém, je mnoho. Vybrali jsem jen hrstku z nich, které není těžké na trhu zakoupit.

  • Granátové jablko

Do svého jídelníčku byste rozhodně měli zakomponovat granátové jablíčko. Když třeba budete sledovat svůj oblíbený seriál v televizi, vyloupněte si granátové jablíčko do misky a hned máte o sladké postaráno. Samozřejmě je možné udělat si z granátového jablíčka džus.

Granátové jablíčko dodává tělu energii, zrychluje metabolismus a mimo jiné doplňuje tělu vitamin B. Je plné vlákniny a dalších antioxidantů. Je možné ho taktéž přidat do jogurtu nebo do ovocných salátů.

  • Kiwi

Na kiwi se těšila celá řada z nás. Jedná se o exotické ovoce, které je plné vitaminu C, A a K. Kromě toho obsahuje kiwi i vlákninu a má opravdu malé množství kalorií. Podporuje srdce a také oči.

  • Citrusy

Citrusy obecně se doporučuje zakomponovat do jídelníčku. Je to především z toho důvodu, že citrusy jsou plné vitaminu C, který podporuje náš imunitní systém. Odborníci však doporučují, že by se to s citrusy nemělo přehánět. Jak se říká, všeho moc škodí.

Citrusů je dnes na trhu mnoho. Vyberete si mandarinky, limetky nebo sáhnete spíše po citronech, které dokážou po ránu člověka nabudit?

  • Skořice

Skořici je možné využít do zdravých podob cukroví, ale také se hojně používá při pečení klasických buchet. Skořice je velmi zdravá, prospívá imunitnímu systému, podporuje činnost mozku a mimo jiné v sobě ukrývá antioxidanty. Má protizánětlivé účinky.

Další příspěvky