Pravidla zdravého stravování

Pravidla zdravého stravování

V dnešním světě, kdy jsme neustále lákáni rychlým občerstvením, je třeba, abychom více dbali o své zdraví. Přece jenom chceme, abychom se dlouho dožili, chceme, abychom netrpěli žádnou nemocí – konkrétně třeba obezitou. K tomu nám pomůže nejen sportování, ale taky i zdravé stravování. Mnoho lidí však neví, co zdravé stravování obnáší. Pojďme se proto otázkou zdravého stravování zabývat, ať můžeme správně pomáhat našemu zdraví.

Existuje několik pravidel, které se týkají zdravého stravování. Jestliže při každém vaření budete mít tato pravidla na paměti, zanedlouho se budete cítit mnohem lépe a mnohem víc fit.

Pestrost

Zdravé stravování by mělo být rozhodně pestré. Nedělejte to, že denně budete vařit to samé jídlo, protože už víte, kolik živin dané jídlo v sobě má. Raději si sestavte jídelníček na celý týden a zkuste ho dodržovat. Budete se určitě cítit mnohem líp, budete se cítit víc fit a budete i lépe spát, tím si můžete být jisti.

Pravidelnost

Tím hlavním pravidlem zdravého stravování je pravidelnost. Pokud nebudete jíst pravidelně, jako kdybyste zdravě vůbec nejedli. Je třeba, abyste dodržovali hodiny, během kterých jíte. Tělo si musí zvyknout na pravidelný přísun potravy. Jenom tak přestane jídlo ukládat na později, jenom tak dokážete efektivně a hlavně rychle zhubnout.

Pomalost

Největší chybu, jaké se dopouštíme, je ta, že jíme příliš rychle. Naučte se jíst pomaleji, budete se cítit mnohem zdravěji. Vždy myslete na to, že z každého jídla musíte mít požitek. Pokud jídlo do sebe doslova naházíte, zanedlouho budete opět hladoví.

Snídejte

Důležitým pravidlem je i snídání. Snídaně je základ dne. Je to možná klišé, ale je to tak pravdivé klišé, že by se ho měl držet skutečně každý. Naučte se snídat kvalitně, pestře a vyváženě. Nepijte po ránu studenou vodu – i zde platí, že člověk by měl pít vodu o takové teplotě, v jaké se nachází jeho tělo.

Další příspěvky