Jak ušetřit na zdravém stravování

Zdravá strava a peníze

Do zdravého stravování se pouští čím dál více lidí. Je to pochopitelné, vždyť zdravé stravování je něco, co prospívá našemu tělu a co našemu tělu fandí. Mnozí lidé by se do zdravého stravování taky pustili, bohužel žijí v domněnce, že zdravé stravování není zrovna nejlevnější. Z části by se dalo říct, že se jedná o mylnou domněnku, kterou v sobě pěstujeme, ale z části je nutné s touto myšlenkou souhlasit. Přece jen existují druhy potravin, které se nekoupí za pakatel, ale na druhou stranu se najdou slevy, díky nimž je zdravá strava k dostání komukoli.

Pokud jste přesvědčení, že se do zdravého životního stylu pustíte, přinášíme vám několik tipů, jak na zdravém stravování ušetřit. Start a následná změna, kterou uděláte, bude pro vás méně bolestná a nezasáhne tak moc do vašeho rodinného rozpočtu.

1) Využívejte aktuálních slev

Jak jsme zmínili, i zdravé potraviny jsou jen potraviny, tudíž i u nich se jednoho dne dočkáte slev. A až se slevy do obchodů dostaví, neváhejte a využijte jich. Obvykle začínají slevy na deseti procentech, ale mohou dosáhnout až do padesáti procent, a to bez ohledu na nutriční profil potravin nebo na kvalitu výrobků.

2) Porovnávejte množství stejných potravin

Pokud se v obchodech budete rozhodovat mezi stejnými potravinami, ale jen od jiných výrobců, vždy porovnávejte množství balení jednotlivých potravin. Mnohdy se totiž stane, že za vyšší sumu si zakoupíte menší balení produktu.

3) Vždy nakupujte se seznamem

I při nákupu zdravých potravin je nutné mít seznam, díky němuž bude nakupování jedna radost. Díky seznamu nezavítáte do uliček, do nichž zavítat nechcete. Zkrátka a dobře nakoupíte jen to, co potřebujete a co rozhodně stihnete zkonzumovat. Když nenakupujeme se seznamem, často nakoupíme potraviny, u nichž se necháme zlákat hezkým obalem, což je samozřejmě špatně.

Další příspěvky