Plusy a mínusy jízdy na kole

Plusy a mínusy jízdy na kole

Dnes můžeme vykonávat jakýkoli sport. Mnohé láká tenis, jiní chtějí vyzkoušet běh. Pokud také hledáte sport, který by vás naplňoval a bavil, rozhodujte se ne dle atraktivity a lákavosti, ale naopak podle svého zdravotního stavu. Ne každý totiž může vykonávat všechny sporty. Například takový běh – jedná se o sport, který je zadarmo a který se dá vykonávat kdekoli a kdekoli, ovšem není ideální pro všechny jedince. V současné době se doporučuje jen těm, kteří nemají kila navíc a kteří netrpí obezitou. Pro boubelky či tlouštíky by totiž mohl být běh nebezpečný, a to kvůli otřesům, které otřásají při běhu celým tělem. Takové otřesy negativně působí na naše klouby, což je špatně. Raději se dejte na cyklistiku a až se dostanete z fáze obezity, začněte běhat.

Jak jsme zmínili, cyklistika je ideální pro boubelky a tlouštíky. Jedná se o poměrně nenáročný sport, který je však velmi efektivní při hubnutí. Podívejme se ale na plusy a mínusy tohoto sportu, abychom věděli, co jízda na kole obnáší.

Plusy jízdy na kole

Nejdříve se podívejme na plusy, které se s jízdou na kole pojí. Mezi plusy patří například to, že nám pomáhá shodit přebytečná kila. Díky jízdě na kole se rychle dostaneme do fyzické kondice, která je následně důležitá například pro běh.

Obrovskou výhodou a velkým plusem jízdy na kole je to, že šetříme pohybový aparát. I když se na první pohled zdá, že nás mohou od jízdy na kole bolet klouby, není to tak. Už po několika minutách spalujeme tuky a vydržíme na kole jezdit mnohem déle, než vydržíme běhat.

Mínusy jízdy na kole

Samozřejmě i běh má své negativní, temné stránky. Podle odborníků není jízda na kole vhodná pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání. Ti by měli zkusit raději plavání nebo chůzi, jelikož u takových sportů se protahuje celé tělo, nejste v jedné pozici po celou dobu ježdění na kole. Při jízdě na kole se neprotáhneme, ale za to velmi rychle shodíme nadbytečná kila

Další příspěvky