Posilovna v domě – co nesmí chybět?

Při zařizování domácnosti či už při stavbě domácnosti přemýšlíte, jaké místnosti by bylo fajn do svého příbytku pořídit. Samozřejmě kuchyně, jídelna, obývací pokoj, koupelna, záchod, prádelna a ložnice s nějakým tím pokojem navíc je samozřejmost, ale co kdybyste si do svého domu pořídili třeba ještě posilovnu? Pokud chcete zhubnout nebo pokud milujete sportování jako takové, pak je posilovna rozhodně dobrou volbou. Přece jenom dneska návštěva posilovny není zrovna nejlevnější záležitost, s níž se během dne setkáte, tudíž byste mohli zvážit, jestli náhodou nepostavíte takovou vkusnou posilovnu ve vašem domě.

Jestliže si řeknete, že ano, pak by ve vaší posilovně neměla chybět řada věcí. Například by neměly chybět určité stroje, které vám pomáhají s rozehříváním těla. Pojďme si říct, co je opravdu asi nejlepší a na co bychom neměli zapomenout.

Máte v posilovně běžící pás?

Základem vybavení posilovny v domě je rozhodně běžící pás. Před každým fitness cvičením se doporučuje se rozehřát. Je tedy nutné myslet na to, že běžící pás je to nejlepší, co nás rozehřeje. Jistě, protahování je fajn, ale ne vždycky je dostatečné. Musíte myslet na to, že čím víc a lépe bude tělo rozehřáté, pak o to víc bude tělo lépe tvarovat a spalovat.

Pokud si poběžíte na běžícím páse třeba deset, patnáct minut, pak jste nejlépe připraveni na další cvičení.

Zbytek strojů, které si pořídíte do posilovny, už je na vás – každý ví, s jakým strojem se mu nejlépe pracuje, co mu nejvíce pomáhá, s čím umí. Ovšem běžící pás je základ každé domácí posilovny.

Nezapomeňte na další potřebné fitness vybavení!

Do domácí posilovny si však musíte koupit celou řadu potřebného vybavení. Jedná se například o gumu, která vám bude pomáhat nejen při cvičení sedů-lehů, ale také při dřepování. Dřepy budou efektivnější a účinnější. Nicméně také je nutné pořídit činky – nemusí to být desetikilová zátěž, ale samozřejmě mysleme na to, aby to pro nás nebylo zase úplně lehké. Nekupujte si však ani jen jednu zátěž, protože různé zátěže můžeme využít k různým cvičením.

Další příspěvky