Jak začít s kitingem 

Jak začít s kitingem

Přáli byste si ovládat základy sportu, který můžete provozovat v zimě i v létě, na pevnině i na vodě? Základy kitingu nejsou těžké. Je potřeba začít s obyčejným drakem.  

Je potřeba kurz?  

Asi nejrychleji se základy naučíte ve speciálním kurzu kitingu. Zde se první den učíte pracovat s termikou a zatím se nikam fyzicky nesunete. Máte kolem pasu uvázaného draka, se kterým se učíte pracovat. Zjišťujete, jaká je síla větru a jak ji využít ve svůj prospěch. Máte možnost zjistit, jak se zachovat při velmi silném větru, nebo při krizové situaci. Kurz vám nabídne znalosti, na které můžete přijít sami. Ale osvojíte si je mnohem rychleji.  

Druhý den už jezdíte 

Když se naučíte pracovat s termikou, můžete si po pořádném šlofíku ráno ihned vyzkoušet, zda se vám to v hlavě pěkně uleželo. Všechny informace nyní budete využívat v praxi. Opět si k postroji na svém pase připevníte kite, nyní ale již bude větší. A bude mít sílu. Obujte si travní nebo vodní lyže, snowboard nebo lyže a vydejte se za dobrodružstvím. Na jakém prostoru budete trénovat?  

Vyberte si rovinku nebo mělčinu 

Pro první krůčky s novým sportem nezacházejte do extrémů. Vyberte si rovnou louku, sportovní letiště, dobře sekanou trávu, nebo příjemné prostranství s dostatkem sněhu. V případě začátků na vodě budete potřebovat pořádnou mělčinu. Začátky budou pomalé. Vždy se snažte, abyste měli maximální povědomí o síle větru. Proveďte malé posuny do jedné i druhé strany, snažte se dostat se do místa, odkud jste začínali. Stále mějte plnou vládu nad drakem.  

Kiting se vám bude dařit, když se ze začátku budete plně soustředit. Proto si ze začátku vyhraďte pouze dvě hodiny tréninku denně. Budete mít jistotu, že se na aktivitu budete plně soustředit. Při špatné koncentraci je snadné udělat základní chyby. Pod vedením instruktora jdou začátky lépe, ale není to nutné.  

Další příspěvky