Škodlivější než alkohol: Potraviny, které škodí našemu mozku 

Škodlivější než alkohol: Potraviny, které škodí našemu mozku

Říká se, že strava je ta nejlepší lékárnička. Bohužel se ale nedá říci, že bychom se po celou dobu svého života stravovali jen správně. Některé potraviny bychom měli ze svého jídelníčku vyřadit ihned. Které to jsou?  

Co mozek potřebuje 

Mozkovna pro svou optimální činnost potřebuje zejména dostatek tekutin. Potřebný je samozřejmě také kyslík, a také glukóza. Dále se našemu mozku bude líbit, když mu dopřejeme základní nutrienty v podobě vitamínu C, betakarotenu, nebo také polyfenolů. Tyto významné antioxidanty působí jako rajská hudba a dělají v mozku velkou nápravu toho, co se již poškodilo. Mimo jiné chrání prostředí před negativním působením volných radikálů. Volné radikály stojí za vznikem celé řady onemocnění, uvádí se, že až kolem stovky potíží je způsobeno právě jejich vlivem.  

Tohle raději nekonzumovat vůbec 

Jídla, která nám do těla přidávají jen prázdné kalorie, a zároveň neobsahují téměř žádné nutrienty, jsou doslova zlem. Průmyslově zpracované potraviny jako jsou chipsy, instantní nudle nebo hotová jídla, našemu tělu nedávají nic. Tedy spíše nic dobrého. Naopak, podle provedeného výzkumu, kterého se účastnilo více než 18 tisíc dobrovolníků, se ukázalo, že nezdravé potraviny nemají jen přímý vliv na naši váhu.  

Podle průzkumu bylo prokázáno, že vysoký obsah smažených a nezdravých jídel v naší potravě přímo souvisí s naší schopností se učit. Prostě a jednoduše jsou výsledky při učení mnohem horší.  

A co slazené nápoje?  

Ani slazené nápoje v tomto průzkumu nesmí chybět. Když smažená nebo prefabrikovaná jídla doplníme právě o slazené nápoje, stane se doslova pohroma. Výrazně se zvyšuje pravděpodobnost, že vás potká cukrovka nebo srdeční onemocnění. Slazené nápoje také často obsahují kukuřičný sirup. Právě tato látka se stará o přímé omezení mozkových funkcí. Slazené nápoje tak zhoršují paměť a schopnost učit se. Snižují také tvorbu mozkových neuronů.  

Nezdravé potraviny působí negativně na kondici našeho mozku.  

Další příspěvky